Loew przedłużył kontrakt i podał nazwiska 27 piłkarzy na mundial

Kategorie Magazyn, MS 2018, Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Loew przedłużył kontrakt i podał nazwiska 27 piłkarzy na mundial

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Niemiecka Federacja Piłkarska poinformowała o przedłużeniu kontraktu z selekcjonerem reprezentacji narodowej, Joachimem Loewem.

Niemiec podał też dzisiaj nazwiska 27 zawodników, z których niedługo wybierze ostateczną kadrę na mistrzostwa świata w Rosji.

Przedłużony kontrakt

Joachim Loew w przeszłości pracował jako trener w takich klubach jak Stuttgart czy Austria Wiedeń. W 2004 roku został asystentem selekcjonera reprezentacji Niemiec i w 2006 roku asystował Jurgenowi Klinsmannowi podczas mistrzostw świata rozgrywanych właśnie w Niemczech. Po zakończeniu mundialu Loew stał się selekcjonerem kadry i znajduje się na tym stanowisku do dziś. Szkoleniowiec wiele razy przedłużał kontrakt z niemiecką federacją, jego ostatnia umowa obowiązywała do mistrzostw Europy w 2020 roku. Dzisiaj jednak DFB poinformowało, że kontrakt z trenerem został przedłużony o kolejne dwa lata i będzie ważny aż do 2022 roku, kiedy to odbędą się mistrzostwa świata w Katarze. Wszystko wskazuje więc na to, że Loew poprowadzi niemiecką kadrę jeszcze przynajmniej podczas trzech kolejnych wielkich turniejów.

Szeroka kadra znana

Oprócz informacji o przedłużeniu kontraktu poznaliśmy dzisiaj również piłkarzy, którzy znaleźli się 27-osobowej kadrze drużyny na czerwcowy mundial. Przed mistrzostwami selekcjoner będzie musiał usunąć z listy jeszcze cztery nazwiska. Na ten moment w drużynie znajduje się czterech bramkarzy, a jednym z nich jest Manuel Neuer. Wciąż nie wiadomo jednak, czy bramkarz Bayernu Monachium będzie w stanie zagrać na mistrzostwach. Ostatnie spotkanie Neuer rozegrał jeszcze w ubiegłym roku. Na dzisiejszej liście nie znalazło się miejsce dla Mario Goetze. Piłkarz był bohaterem finału przed czterema laty, kiedy to zdobył dla swojej drużyny zwycięskiego gola.

Kolega Lewego nie pojedzie

Do kadry nie załapał się również Sandro Wagner, który zimą został sprowadzony do Bayernu, aby odciążyć Roberta Lewandowskiego od gry w każdym spotkaniu. Niemiec spisywał się bardzo dobrze, jednak nie zyskał uznania w oczach selekcjonera. Jeśli chodzi o kolejny brak na liście, nie ujrzymy na niej Mustafiego z Arsenalu. Największym sukcesem Loewa podczas 12 lat spędzonych z kadrą na głównym stanowisku jest zdobycie mistrzostwa świata w 2014 roku. Niemcy pokonały wtedy w finale po dogrywce Argentynę. Już za miesiąc kolejny mundial i również tym razem nasi zachodni sąsiedzi będą jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu. W fazie grupowej Niemcy zmierzą się z Meksykiem, Szwecją i Koreą Południową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *