ŁKS wygrywa na zakończenie sezonu

iChzigo / Shutterstock.com

Łódzki Klub Sportowy pokonał 2:0 Legionovię Legionowo i tym samym zakończył sezon w rozgrywkach drugiej ligi.

ŁKS już wcześniej zapewnił sobie awans na zaplecze Ekstraklasy, Legionovia natomiast zajęła osiemnaste, ostatnie miejsce w tabeli.

Zaskakujący beniaminek

Rok temu ŁKS świętował awans właśnie do II Ligi. Mimo zajęcia przez łódzki klub drugiego miejsca, przy jednoczesnym awansie tylko jednej drużyny z każdej trzecioligowej grupy, to ŁKS uzyskał ze swojej ligi promocję. Powodem takiego obrotu spraw było wycofanie się drużyny z Nowego Miasta Lubawskiego, przez co awans przypadł w udziale Łodzianom. Po uzyskaniu promocji wydawało się, że w pierwszym sezonie gry w 2. Lidze ŁKS skupi się na walce o spokojne utrzymanie. Jak się jednak okazało, ŁKS walczył jak dzielny o awans, co ciekawe w takiej sytuacji był także inny beniaminek, GKS Jastrzębie, który również rok wcześniej grał o ligę niżej.

Pożegnanie z sezonem

ŁKS wiedział, że w przypadku pokonania Legionovii istniała ewentualność, aby zespół z Łodzi wygrał całą ligę. Jak się okazało, Łodzianie wygrali i aby utrzymali fotel lidera, w jutrzejszym spotkaniu GKS Jastrzębie musi stracić punkty z Gwardią Koszalin. Drużyna z Koszalina jest już jednak pewna spadku i teoretycznie zadanie stojące przed GKS-em jest dość proste. ŁKS już w 18. minucie meczu objął prowadzenie. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Patryk Bryła. Był to jedyny gol przed przerwą. Po zmianie stron Łodzianie kontrolowali mecz, a na kilka minut przed końcem Wojciech Łuczak zdobył gola na 2:0 i tym samym ustalił wynik meczu. Było to dziesiąte domowe zwycięstwo ŁKS-u w kończącym się sezonie.

Świetnie się spisali

W całym sezonie ŁKS radził sobie bardzo dobrze. Dopiero w 10. kolejce sezonu ekipa z Łodzi przegrała po raz pierwszy. Druga porażka przytrafiła się w ich 24. meczu, dlatego też Łodzianie byli od początku do końca w czubie tabeli. Ostatecznie ekipa ta wygrała aż 18 meczów na 34 możliwe, a przegrała tylko pięciokrotnie. Wiadomo już na pewno, że ŁKS jest zespołem, który w 2 Lidze w tym sezonie stracił najmniej goli. Łódzki klub tylko 23 razy tracił gole, natomiast poznańska Warta straciła bramkę raz więcej i tego wyniku nie ma jak poprawić. Kolejny sezon będzie dla kibiców ŁKS-u niezwykle interesujący. Wszyscy zastanawiają się, jak zespół poradzi sobie w 1. Lidze, w dodatku ruszyć ma budowa pozostałych trybun na stadionie.

ŁKS – Legionovia 2:0 (1:0)

Gole: Bryła 18′, Łuczak 87′