Lider 2. ligi pewnie wygrywa

iChzigo / Shutterstock.com

W rozegranym dzisiaj meczu w Pruszkowie lider 2. ligi GKS Jastrzębie pokonał 3:0 miejscowego Znicza.

Kolejne trzy punkty dla GKS-u sprawiają, że zespół jest coraz bliżej awansu na zaplecze Ekstraklasy.

Jednostronne spotkanie

Mecz rozpoczął się zmasowanymi atakami gości. Liczne akcje przyniosły efekt po niecałych trzydziestu minutach, kiedy to Kamil Jadach pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Co ciekawe przy bramce asystował zawodnik Znicza, który to nieudolnie chciał wycofać piłkę do obrońców. Do przerwy mimo kolejnych kilku okazji, goście nie podwyższyli rezultatu. Nie trzeba było jednak długo czekać na gola w drugiej połowie. Niespełna dziesięć minut po rozpoczęciu tej części gry Znicz po raz kolejny nie potrafił wyprowadzić piłki z własnej połowy. Futbolówkę ze skrzydła otrzymał znajdujący się w środku Daniel Szczepan, który uderzył pewnie obok interweniującego Kalinowskiego. Pod koniec meczu Ville Salmikivi był faulowany w polu karnym przez zawodnika gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Jadach, dla którego była to druga bramka w spotkaniu. Znicz walczył o honorowego gola, jednak ostatecznie mecz zakończył się porażką zespołu 0:3.

GKS pewnie po awans

Znicz w tabeli 2. ligi zajmuje obecnie siódme miejsce. Drużyna ma już raczej minimalne szanse na walkę o pierwszą czwórkę, jednocześnie Pruszkowianie nie muszą martwić się też o to, że do ostatniej kolejki będą bić się o utrzymanie. W zdecydowanie lepszej pozycji jest drużyna GKS-u. Jastrzębianie zajmują pierwszą lokatę, aktualnie posiadając aż dziewięć punktów więcej niż drugi Radomiak Radom. Warto dodać, że podopieczni Jarosława Skrobacza to beniaminek 2. ligi. W poprzednim sezonie zespół walczył na trzecioligowych boiskach w ramach rozgrywek w grupie trzeciej. GKS sezon zakończył z 70. punktami wyprzedzając o jedno oczko w tabeli Ruch Zdzieszowice. W ostatniej kolejce ubiegłego sezonu Jastrzębie pokonało rezerwy Miedzi Legnica 4:0 i przypieczętowało awans. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie, mimo gry o ligę wyżej, sprawa awansu nie będzie taka nerwowa i GKS za rok zamelduje się o poziom wyżej.

Dużo strzelają, mało tracą

Ekipa z Jastrzębia-Zdroju zdobyła w tym sezonie już 39 goli. To najlepszy ligowy rezultat. Jeśli chodzi o defensywę, GKS ustępuje tylko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, który stracił 11 bramek, lider ligi wpuścił łącznie gola więcej. Drużyna z Górnego Śląska spisuje się dobrze nie tylko na swoim boisku. Także na wyjazdach GKS notuje świetne rezultaty, mając na koncie tylko jedną porażkę. To dokładnie tyle, ile na własnym stadionie. Dzisiejsze zwycięstwo bez straty bramki sprawia, że Jastrzębianie już po raz dziesiąty w sezonie zakończyli mecz z czystym kontem. Już za tydzień Znicz uda się do Bełchatowa na mecz z GKS-em, natomiast lider w meczu na szczycie podejmie zajmujący obecnie trzecie miejsce ŁKS.

Znicz Pruszków – GKS 1962 Jastrzębie 0:3 (0:1)

Gole: Jadach 28′, 80′, Szczepan 55′