Licencja Wisły Kraków odwieszona

Sporo dzieje się w ostatnich dniach w Lotto Ekstraklasie.

Najważniejszym wczorajszym wydarzeniem była informacja o odwieszeniu licencji w lidze Wiśle Kraków.

Czekali na decyzję

Po tym, jak licencja Wisły została jakiś czas temu zawieszona, nie było pewne, czy klub przystąpi do zmagań w Ekstraklasie w tym roku. Na ten moment jednak wszystko zmierza w lepszym kierunku dla klubu ze stolicy Małopolski. Wczoraj Komisja do spraw licencji klubowych poinformowała o odwieszeniu Białej Gwieździe licencji. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że prezes Wisły Rafał Wisłocki oraz przedstawiciele klubu zaprezentowali prognozy finansowe na najbliższy czas, oraz przedstawili obecną sytuację klubu. Na podstawie tych danych ustalono, że licencję należy odwiesić. Najbardziej z tego cieszą się fani Wisły, którzy już od jakiegoś czasu czekali na tego typu decyzję. Być może w najbliższych tygodniach klub wyjdzie na prostą i nie będzie zmagał się z tyloma problemami, co dotychczas.

Rozegrali sparing

Jeszcze przed pozytywnymi wieściami z Polskiego Związku Piłki Nożnej Wisła rozegrała wczoraj mecz sparingowy z Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozegrane zostało w Myślenicach, a padło w nim łącznie pięć goli. Puszcza prowadziła od 29. minuty po trafieniu Widejki, lecz przed przerwą gola wyrównującego zdobył Kolar. Po zmianie stron to Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Buksa. Mimo utraty prowadzenia czy choćby remisu Puszcza nie poddała się i strzeliła kolejne dwa gole, które oznaczały jej zwycięstwo. Oba trafienia były autorstwa Tomalskiego. Puszcza na ten moment znajduje się wysoko w tabeli pierwszej ligi. Jest ona szósta ze stratą ośmiu punktów do miejsca premiowanego awansem.

Inni też grali

Nie tylko Wisła Kraków rozgrywa sparingi przed nową rundą Ekstraklasy. Trudnego przeciwnika jako sparingpartnera miał Śląsk Wrocław. Przeciwnikiem tej drużyny było Dinamo Zagrzeb, które bardzo dobrze spisuje się w obecnym sezonie w europejskich pucharach. Chorwacki zespół pokonał swojego dzisiejszego przeciwnika 2:0, a jednego z goli zdobył Mario Situm, występujący w przeszłości w Ekstraklasie. Lepiej spisał się inny zespół z Dolnego Śląska. Zagłębie Lubin grało z FC Ujpestem. W 10. minucie wynik otworzył Bartłomiej Pawłowski, a rezultat kilka minut po przerwie ustalił Sasa Balić. Zwycięzcy nie wyłonił mecz rozegrany pomiędzy Cracovią a Vejle, Pasy przegrywały do przerwy ze swoim rywalem, lecz na kwadrans przed końcem wyrównał Airam Cabrera.