Leeds United Mateusza Klicha znowu liderem

Debu55y / Shutterstock.com

Wczoraj rozegrano większość spotkań jedenastej kolejki angielskiej Championship.

Po gorszej ostatnio serii ponownie wygrały ekipy Leeds United oraz Middlesbrough.

Polski mecz

W spotkaniu Hull City z Leeds United w wyjściowych jedenastkach obu zespołów zobaczyliśmy po jednym Polaku. W ekipie gospodarzy mowa o Kamilu Grosickim, który po przerwie został ponownie powołany w poniedziałek do reprezentacji Polski. U gości w środku pola wciąż gra Mateusz Klich i radzi tam sobie bardzo dobrze. Także wczoraj ten piłkarz miał wkład w zdobyte przez jego zespół trzy punkty. Do przerwy nie oglądaliśmy goli, a po zmianie stron fani ujrzeli tylko jedną bramkę. W 51. minucie Klich asystował Robertsowi, który dał zwycięstwo podopiecznym Marcelo Bielsy. Kamil Grosicki spędził na murawie 65 minut i został zmieniony przez Dicko. W tabeli obie ekipy są na przeciwległych biegunach. Leeds jest liderem, natomiast Hull może spaść dziś do strefy spadkowej.

Trzymają dystans

Tyle samo punktów co Leeds ma także Middlesbrough. Podopieczni Tony’ego Pulisa również zwyciężyli wczoraj w wyjazdowym starciu. Zespół ten pokonał Ipswich, a wynik drużyna ustaliła już po 16. minutach. Gole zdobyli Besić i Downing i goście wygrali 2:0. Na ławce rezerwowych w zespole gospodarzy znalazł się Bartosz Białkowski. Powodów do radości nie miał także inny Polak. Powołany ostatnio do reprezentacji Polski Paweł Olkowski rozegrał cały mecz dla Boltonu w wyjazdowym starciu ze Stoke. Gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Martinsa Indiego, a na nieco ponad kwadrans przed końcem wynik spotkania ustalił Ince. Obecnie Bolton ma dwa punkty straty do miejsca dającego możliwość gry w play-offach o Premier League.

Dobra passa trwa

Dzisiaj swoje mecze zagrają dwie drużyny, które znajdują się wysoko w tabeli. Mowa tu o West Bromwich oraz o Sheffield United. W weekend te ekipy wygrały swoje spotkania. Po słabym początku sezonu dobrze zaczął radzić sobie West Bromwich. Emocje zaczęły się dopiero po przerwie, lecz kibice zobaczyli wtedy aż 5 goli. Ostatecznie w starciu Preston z West Bromwich goście zwyciężyli 3:2. Była to trzecia z rzędu wygrana dla tego zespołu. Czwartą lokatę zajmuje Sheffield United, który także nie miał w weekend łatwo. W wyjazdowym starciu z Milwall mimo prowadzenia do przerwy, goście już po 50. minutach przegrywali. Ostatecznie jednak Sheffield zdołało odwrócić losy meczu i wygrać to spotkanie.