Kolejna porażka Realu, Barcelona znów liderem

imagestockdesign / Shutterstock.com

Po przerwie reprezentacyjnej dobrej formy wciąż poszukuje Real Madryt.

Królewscy podejmowali na własnym boisku Levante i mieli bez problemu wygrać, lecz nie zdobyli choćby punktu.

Słaby początek

Pojedynek na Santiago Bernabeu miał dziwny przebieg. Już w 6. minucie goście wyszli na prowadzenie, gdy Morales pokonał Courtoisa. Kilka minut później sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym Realu za rękę jednego z zawodników Królewskich. Po sprawdzeniu sytuacji na powtórkach okazało się jednak, że gościom należy się jedenastka i arbiter zmienił swoją decyzję. Do karnego podszedł Roger i podwyższył prowadzenie. Real zdobył szybko kontaktowego gola, lecz ponownie po weryfikacji wideo sędzia zmienił decyzję. Królewscy trafienie zaliczyli dopiero w drugiej połowie. W 72. minucie po asyście Benzemy Marcelo zdobył bramkę, lecz więcej goli już w tym meczu nie oglądaliśmy. Wynik ten oznacza, że Real ostatni raz w lidze wygrał ponad miesiąc temu.

Lider pokonany

W sobotę rywalizowała także Barcelona. Blaugrana podejmowała na Camp Nou lidera rozgrywek, Sevillę. Po 12. minutach Katalończycy prowadzili 2:0 dzięki trafieniom Coutinho i Messiego. Na nieszczęście gospodarzy Argentyńczyk odniósł kontuzję i chwilę później został zmieniony przez Dembele. Wiadomo już, że Messi opuści El Clasico, które odbędzie się w najbliższej kolejce. W drugiej połowie obie ekipy zdobyły po dwa gole. Rzut karny w 63. minucie wykorzystał Suarez, lecz w 79. minucie samobójcze trafienie zaliczył Lenglet. Pod koniec meczu gole zdobyli jeszcze Rakitić oraz Muriel i Barcelona wygrała 4:2. Ta wygrana oznacza, że Barca wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Sevilla spadła aż na czwartą lokatę.

Niespodziewanie grają dobrze

Obok Barcelony na podium znajdują się jeszcze dwie drużyny, które przed sezonem niewiele osób podejrzewałoby o tak dobrą grę. Po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 z Huescą wiceliderem jest Espanyol. Oznacza to, że na dwóch pierwszych pozycjach w tabeli La Liga znajdują się ekipy z Barcelony. Trzecie miejsce jest jeszcze większym zaskoczeniem, ponieważ znajduje się na nim Alaves. Zespół ten pokonał na wyjeździe Celtę Vigo i ma tyle samo punktów co Espanyol i jedno oczko mniej niż Barcelona. Punkty w tej kolejce straciło Atletico, które zremisowało z Villareal. Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosło Valladolid, natomiast trzecią kolejną wygraną odnotowało wspomniane wcześniej Levante. W najbliższej serii gier czeka nas El Clasico, Barcelona podejmie Real Madryt.