Kolejna pewna wygrana Borussii

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi utrzymała Borussia Dortmund.

Ekipa ta pojechała na starcie ze Stuttgartem i pewnie je wygrała. Passę meczów bez zwycięstwa przerwał za to Bayern Monachium.

Efektowne zwycięstwo

W starciu ze Stuttgartem faworytem było BVB, jednak gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki. Już po pierwszej połowie było jednak wiadomo, że raczej ta sztuka zespołowi gospodarzy się nie uda. Borussia po trzech minutach prowadziła 1:0 dzięki bramce Sancho. Goście postanowili atakować dalej i 20 minut później Reus podwyższył prowadzenie. Chwilę później było już 3:0 dla BVB, kiedy to na listę strzelców wpisał się Paco Alcacer. Piłkarz ten ma już siedem goli na koncie w obecnym sezonie. W drugiej połowie mecz był już spokojniejszy. Borussia ustaliła wynik w samej końcówce. Trafienie na 4:0 zaliczył Phillipp. W tabeli BVB ma 20 punktów i nadal jest jedynym zespołem w lidze bez porażki.

Rywale blisko

O trzy punkty mniej niż lider Bundesligi mają na swoim koncie Borussia Moenchengladbach oraz Werder Brema. Ci pierwsi wysoko pokonali Mainz. Hattrickiem popisał się Hofmann, a jednego gola dołożył Hazard i gospodarze wygrali 4:0. Werder grał za to na wyjeździe z Schalke i zapewne nie spodziewał się, że zwycięży tak łatwo. Dwa gole dla Bremeńczyków zdobył Eggestein, dzięki czemu goście pokonali rywala 2:0. Werder jest w tabeli trzeci, natomiast Schalke wciąż ma na koncie zaledwie sześć punktów po ośmiu spotkaniach. Obecnie Schalke znajduje się na miejscu dającym prawo gry w barażu o utrzymanie w Bundeslidze.

Nareszcie wygrali

Zadowoleni ze swojego meczu musieli być piłkarze Bayernu Monachium. Bawarczycy pojechali do Wolfsburga i wcale nie było powiedziane, że pewnie zwyciężą. Po serii spotkań bez gola odblokował się Robert Lewandowski. Po pół godziny gry Polak otworzył wynik meczu. Była to jedyna bramka, jaka padła w pierwszej części gry. W drugiej połowie Bawarczycy szybko podwyższyli prowadzenie. Ponownie gola zdobył Lewandowski. W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Robben, a gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Weghorst, lecz ostatnią bramkę zdobyli goście. Jamesowi Rodriguezowi przy trafieniu na 3:1 asystował Lewandowski, który rozegrał dobre spotkanie. Bayern awansował w tabeli i obecnie zajmuje czwarte miejsce. W następnej kolejce mistrz kraju zagra ponownie w spotkaniu wyjazdowym, a tym razem jego przeciwnikiem będzie Mainz.