Kolejka gospodarzy w Lidze Narodów

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

We wszystkich spotkaniach, które zaplanowane zostały na niedzielę, triumfowali wczoraj gospodarze.

W niższych dywizjach zwycięstwa odniosły reprezentacje Ukrainy i Danii, także Bułgaria zdołała sięgnąć po trzy punkty.

Z kompletem na czele

Bardzo dobrze w rozgrywki Ligi Narodów weszła Ukraina. W swoim pierwszym spotkaniu, które zespół ten rozgrywał na wyjeździe, reprezentacja kraju pokonała Czechów. Wczoraj, podczas drugiej kolejki Ukraina podejmowała na własnym boisku Słowaków. Ze statystyk meczowych można stwierdzić, że lepszym zespołem byli gospodarze, którzy zdołali ostatecznie wygrać ten mecz. Do przerwy goli nie oglądaliśmy, a w drugiej połowie jedyne trafienie w meczu zaliczył Yarmolenko. Bramka padła z rzutu karnego w 80. minucie, a dzięki niej Ukraina ma już w tabeli 6 punktów na koncie, co oznacza, że jest bardzo blisko wygrania swojej grupy. Kolejne spotkania odbędą się w październiku.

Pogodzeni i zwycięscy

Od tygodnia mówiło się o proteście w reprezentacji Danii. Piłkarze tego kraju nie mogli dogadać się z krajowym związkiem, przez co odmówili udziału w zgrupowaniu. Z tego względu w towarzyskim meczu rozegranym kilka dni temu ze Słowacją wystąpili piłkarze z niższych lig i przegrali oni to spotkanie aż 0:3. Ostatecznie najlepsi duńscy zawodnicy doszli z federacją do porozumienia, przez co w meczu Ligi Narodów z Walią oglądaliśmy już podstawowy skład tej drużyny. Do przerwy Skandynawowie prowadzili 1:0 po bramce Eriksena, która wpisał się na listę strzelców w 32. minucie. Po zmianie stron ponownie zawodnik Tottenhamu dołożył trafienie. Wykorzystał on pewnie rzut karny, a Dania wygrała ten mecz 2:0. Dzięki temu ma ona w tabeli tyle samo punktów co Walia, lecz lepszy bilans bramkowy.

Skromne zwycięstwa

Wczoraj w ramach dywizji C grano tylko w grupie trzeciej. W niej Cypr podejmował Słowenię, a Bułgaria Norwegię. To właśnie Bułgarzy są po wczorajszych meczach samodzielnym liderem w tabeli, ponieważ odnieśli oni drugie zwycięstwo. Jedyną bramkę dla tej reprezentacji zdobył Vasilev. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Nordtveit. W drugim spotkaniu było o wiele więcej emocji. Gole padały dopiero po przerwie, a pierwsza na prowadzenie wyszła Słowenia dzięki trafieniu Bericia. Wyrównał Sotriou, a gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, samobójcze trafienie zaliczył Stojanović. W związku z tym Słoweńcy wciąż pozostają bez choćby punktu.

Gruzja liderem

Także komplet punktów ma Gruzja, która wczoraj mierzyła się z Łotwą. Po pokonaniu Kazachstanu drużyna także teraz pokonała swojego rywala, wygrywając 1:0 po bramce Okriashviliego. Ostatnią ekipą z jak na razie z sześcioma punktami jest Macedonia. Zwycięstwo tej ekipie w starciu z Armenią zapewnili Alioski i Pandev. W drugim spotkaniu tej kolejki pierwsze zwycięstwo odniósł Liechtenstein, który podejmował na własnym boisku Gibraltar. Gospodarze wygrali 2:0 po trafieniach Salanovicia i Wiesera i zapewne wciąż liczą na ostateczne zwycięstwo w grupie, które dałoby awans do wyższej dywizji. Już dzisiaj odbędą się kolejne mecze w ramach tych rozgrywek.