Klasyk dla Juve, gole Polaków dały wygraną Napoli

Vlad1988 / Shutterstock.com

Już w piątek odbył się pierwszy mecz w tej kolejce Serie A.

Juventus podejmował w Turynie Inter. Dziś za to Napoli rozgromiło Frosinone. Trzy gole zdobyli w tym meczu reprezentanci Polski.

Trudny mecz

W najbliższym tygodniu Inter i Juventus będą rywalizować w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wczoraj za to te renomowane włoskie kluby spotkały się w bezpośrednim meczu piętnastej kolejki Serie A. Juve było niekwestionowanym liderem, lecz wygrana klubu z Mediolanu zbliżyłaby go do obrońcy tytułu. Niespodziewanie Inter postawił rywalowi naprawdę trudne warunki. Przez długi czas plan przygotowany przez Luciano Spallettiego sprawdzał się. W 66. minucie Stara Dama zdołała jednak przeforsować defensywę rywala. Po asyście Cancelo do siatki gości trafił Mario Mandżukić. Był to siódmy gol Chorwata w tym sezonie włoskiej ligi. W dalszej części meczu Juve zdołało utrzymać skromne prowadzenie.

Mecz Polaków

Całe spotkanie w barwach Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz zachował po raz kolejny w tym sezonie czyste konto. Dzisiaj za to na murawie zameldowało się dwóch kolejnych reprezentantów Polski. Carlo Ancelotti postanowił wystawić w pierwszym składzie zarówno Piotra Zielińskiego, jak i Arkadiusza Milika. W siódmej minucie gospodarze spotkania z Frosinone wykonali rzut rożny. Po zamieszaniu w polu karnym w sytuacji strzeleckiej znalazł się Zieliński, który strzałem po ziemi pokonał Sportiello. W 40. minucie było już 2:0 dla Napoli. Strzałem z około trzydziestu metrów popisał się Ounas. Piłka po uderzeniu Algierczyka wpadła do siatki.

Milik po przerwie

W drugiej połowie powody do zadowolenia mieli nie tylko kibice zespołu z Neapolu, ale też fani reprezentacji Polski. Dwa gole zdobył bowiem w tej części gry Arkadiusz Milik. Najpierw, w 68. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Ghoulama napastnik strzałem głową wpakował piłkę do bramki. Milik ustalił wynik meczu na 4:0 w 84. minucie. Prawdopodobnie strzał na bramkę gości oddawał Ghoulam, lecz piłka nie szła w światło bramki. Milik przeciął jednak tor lotu futbolówki i wpakował ją tym samym do bramki. Neapolitańczycy zwiększyli przewagę nad trzecim w tabeli Interem do sześciu punktów. Frosinone wciąż jest przedostatnie w Serie A. W następnej serii gier zespół ten podejmie Sassuolo. Napoli teraz może w pełni skupić się na meczu w środku tygodnia. Podopiecznych Carlo Ancelottiego czeka ważny mecz w Lidze Mistrzów z Liverpoolem na wyjeździe.