Juventus zwyciężył na wyjeździe z Napoli

cristiano barni / Shutterstock.com

Najciekawszym spotkaniem w tej kolejce Serie A był pojedynek, który odbył się na sam jej koniec.

W starciu w Neapolu Juventus pokonał Napoli, dzięki czemu praktycznie odebrał rywalowi szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch.

Chcieli odrobić straty

Przed spotkaniem Napoli traciło aż 13 punktów do Juventusu. Oznaczało to, że brak wygranej gospodarzy we wczorajszym starciu znacznie przybliży Starą Damę do obrony mistrzostwa Włoch. Z tego względu podopieczni Carlo Ancelottiego chcieli zgarnąć wczoraj trzy punkty. W 25. minucie Cristiano Ronaldo biegł na bramkę rywali, lecz faulował go Meret. Bramkarz Napoli otrzymał za swoje przewinienie czerwoną kartkę. Na tej sytuacji stracił też Arkadiusz Milik, który został zmieniony przez rezerwowego bramkarza, Ospinę. Na domiar złego z rzutu wolnego wykonywanego po faulu Mereta gola zdobył Pjanić. Neapolitańczycy znaleźli się więc w bardzo złej sytuacji. Juventus za to poszedł za ciosem i do przerwy prowadził dwoma golami. W 39. minucie po asyście Bernardeschiego gola zdobył Can.

Walczyli do końca

W drugiej połowie fani gospodarzy mieli nadzieje, że być może uda się odrobić straty. Pomógł w tym Pjanić, który w 47. minucie zagrał ręką, przerywając akcję gospodarzy. Arbiter pokazał zawodnikowi Juventusu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Napoli ruszyło do ataków. W 61. minucie gola kontaktowego zdobył Callejon. Gospodarze byli blisko remisu w 84. minucie. Wtedy to wykonywali oni rzut karny, jednak jedenastki nie wykorzystał Insigne. Ostatecznie Juventus utrzymał prowadzenie do końca i wygrał 2:1. Oznacza to, że przewaga mistrza Włoch nad wiceliderem wynosi już aż 16 punktów. Stara Dama zmierza po kolejny tytuł mistrza kraju i zapewne nic jej nie powstrzyma przed sięgnięciem w tym roku po Scudetto.

Asysty Polaków z Sampdorii

SPAL grało w tej kolejce z Sampdorią. W składzie gospodarzy na ten mecz znalazł się Thiago Cionek, natomiast u gości grali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Obaj Polacy z zespołu gości zaliczyli w tym spotkaniu po asyście. Dwa gole po ich podaniach strzelił Fabio Quagliarella. Włoch zrównał się teraz liczbą goli z liderem klasyfikacji strzelców, Cristiano Ronaldo. SPAL zdobyło jednego gola w 94. minucie za sprawą Kurticia. Pod sam koniec meczu czerwoną kartkę otrzymał Thiago Cionek. O gola mniej od czołowej dwójki strzelców ma Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski w tej kolejce nie trafił do siatki, lecz Milan wygrał z Sassuolo po golu samobójczym Liroli. To czwarte z rzędu zwycięstwo ekipy z Mediolanu, dzięki czemu wyprzedziła ona w tabeli Inter.