Juventus zatrzymany, Inter wygrywa w derbach Mediolanu

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

Po raz pierwszy w tym sezonie punkty stracił Juventus.

Stara Dama rywalizowała w sobotę z Genuą i zaledwie zremisowała. Wczoraj odbyły się za to derby Mediolanu, które wygrał Inter.

Interesujący mecz

Starcie Juventusu z Genuą ciekawiło nie tylko kibiców we Włoszech, ale też tych w Polsce. Znajdujący się w bardzo dobrej formie strzeleckiej Krzysztof Piątek stanął naprzeciwko Cristiano Ronaldo. Polak tym razem nie wpisał się na listę strzelców, lecz nadal jest najskuteczniejszym piłkarzem w obecnym sezonie Serie A. Już w 18. minucie gola zdobył Ronaldo i wydawało się, że Stara Dama bez problemu wygra kolejny mecz w bieżących rozgrywkach. W drugiej połowie niespodziewanie do głosu doszła Genua. W 67. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Bessa i tym samym spotkanie zakończyło się remisem. Genua nadal balansuje pomiędzy pierwszą a drugą dziesiątką tabeli, natomiast Juventus utrzymuje fotel lidera.

Napoli goni

W sobotę swój mecz rozgrywało także Napoli. Podopieczni Carlo Ancelottiego tym razem rywalizowali na wyjeździe z Udinese. Już w czwartej minucie ten trener był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Verdiego zastąpił Ruiz, który co ciekawe 10 minut później wpisał się na listę strzelców. Udinese próbowało odrobić straty, lecz pod koniec meczu Mertens wykorzystał rzut karny i goście prowadzili dwoma golami. Wynik na 3:0 ustalił Rog. Arkadiusz Milik przebywał na murawie do 74. minuty, a Piotr Zieliński został zmieniony nieco ponad 10 minut później. Wygrana Napoli i remis Juventusu oznaczają, że mistrz Włoch ma obecnie już tylko 4 punkty przewagi nad wicemistrzem. W następnej kolejce Neapolitańczycy zagrają jednak trudny mecz z Romą.

Derby dla gospodarzy

Pojedynki Interu z Milanem elektryzują fanów na całym świecie. Być może mecze te nie są już tak wyczekiwane, jak choćby 10 lat temu, ale nadal obie drużyny posiadają rzesze fanów. W całym spotkaniu lepsze wrażenie sprawiał Inter, lecz gola zdobył dopiero w doliczonym czasie gry. Wtedy to z prawej strony boiska dośrodkował Vecino, a celnie głową uderzył Icardi. Dzięki wygranej Inter znajduje się na podium i przedłużył passę zwycięstw do pięciu wygranych. Co więcej, w tym czasie Mediolańczycy wygrali także dwukrotnie w Lidze Mistrzów. Milan czeka na zwycięstwo w derbach Mediolanu w Serie A już prawie 3 lata. Czwarte w tabeli jest Lazio, które pokonało na wyjeździe Parmę 2:0. Dziś odbędzie się ostatni mecz tej kolejki. W nim Sampdoria Genua podejmie Sassuolo. Zwycięzca spotkania awansuje na piąte miejsce w tabeli.