Juventus z kompletem punktów w Lidze Mistrzów

cristiano barni / Shutterstock.com

Po rozegranych wczoraj ośmiu meczach Ligi Mistrzów jedynym zespołem z kompletem punktów pozostaje Juventus.

Włoska drużyna wygrała wyjazdowe spotkanie z Manchesterem United. W innym meczu Bayern pokonał na wyjeździe AEK Ateny.

Trudny mecz

Pojedynek Manchesteru United z Juventusem elektryzował fanów na całym świecie. Mimo że Czerwone Diabły nie radzą sobie w ostatnim czasie tak dobrze, jak przed laty, to i tak kibice tego zespołu liczyli na wygraną w starciu ze Starą Damą. Juventus miał komfortową sytuację w tabeli i nawet remis nie byłby dla tej ekipy złym rezultatem. Mimo tego dość szybko goście objęli prowadzenie. Bramkę strzelił Dybala, a skromne prowadzenie Juve utrzymało się do końca meczu. W całym spotkaniu lepsze wrażenie sprawiali Włosi i można powiedzieć, że zasłużyli na zdobycie trzech punktów. Między słupkami starej Damy stał Wojciech Szczęsny. Juve ma teraz 9 punktów na koncie, natomiast United po trzech meczach posiadają 4 oczka.

Strzelali po przerwie

W rywalizacji AEK-u z Bayernem faworyt był bardziej klarowny. Był to oczywiście zespół z Bawarii, który w weekend ponownie odniósł ligowe zwycięstwo. Na gole niemieckiego klubu kibice musieli jednak czekać aż do drugiej połowy. W 61. minucie Javi Martinez wyprowadził Monachijczyków na prowadzenie. Około 2 minuty później było już 2:0 dla gości, a bramka ucieszyła polskich fanów. Na listę strzelców wpisał się bowiem Robert Lewandowski. Reprezentant Polski pokonał bramkarza gospodarzy i tym samym ustalił wynik meczu. AEK wciąż pozostaje bez punktu i wydaje się, że może być temu zespołowi trudno zdobyć jakiekolwiek oczko w drugiej części rywalizacji w ramach fazy grupowej. Bayern z siedmioma punktami jest coraz bliżej awansu z grupy E.

Ajax jeszcze lepszy

Liderem wspomnianej wcześniej grupy jest Ajax. Ekipa z Amsterdamu podejmowała na własnym boisku Benfikę i skromnie zwyciężyła. Praktycznie przez całe spotkanie utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz w doliczonym czasie gry Mazraoui zdobył gola dla gospodarzy. Dzięki temu Ajax także ma 7 punktów na koncie, lecz do tego ma lepszy bilans bramkowy niż Bayern. W Szwajcarii Young Boys rywalizowali z Valencią. Goście prowadzili do przerwy dzięki trafieniu Batshuayia i wydawało się, że spokojnie wygrają ten mecz. W drugiej połowie to jednak gospodarze przeważali i wyrównali z rzutu karnego za sprawą Hoaraua. W dalszej części meczu to nadal Szwajcarzy byli bliżsi wyjścia na prowadzenie, lecz dobrze w bramce gości spisywał się Neto. To pierwszy punkt Szwajcarów w fazie grupowej. Valencia ma 2 punkty na koncie i aby awansować z grupy, będzie musiała prawdopodobnie pokonać w bezpośrednim pojedynku Manchester United. Do tego hiszpańska drużyna nie może już sobie pozwolić na stratę punktów w starciu z Young Boys. Rywalizację w tej grupie zdecydowanie zdominował Juventus.