Juventus wyszarpał zwycięstwo na San Siro

Wpadki Turyńczyków na wyjazdach ze SPAL oraz Crotone i porażka na własnym stadionie z Napoli spowodowała, że w Serie A nadal nie ma rozstrzygnięć. Dzisiaj duży kruk do tytułu zrobiło Juve wygrywając na San Siro z Interem.

cristiano barni / Shutterstock.com

Najtrudniejszy wyjazd

Przed rozpoczęciem 35 kolejki Serie A, Juventus był liderem i miał tylko punkt przewagi nad drugim w tabeli Napoli, które jest na fali po pokonaniu Starej Damy. Od razu rozpoczęła się analiza terminarza i już przy pierwszej okazji spodziewano się, że może nastąpić zmiana na fotelu lidera. Juventus pojechał na bardzo ciężki teren, do Mediolanu, gdzie miejscowy Inter spisuje się fantastyczny i dotychczas uznał wyższość tylko Udinese.

Świetny początek

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Bianconerich. Już w 14 minucie spotkania wynik meczu otworzył Douglas Costa, który jest prawdziwym liderem tego zespołu w ostatnich tygodniach. Na dodatek już w 18 minucie Inter musiał pogodzić się z grą w 10, ponieważ bardzo głupim i brutalnym faulem wykazał się Vecino, który zrobił korkami w dziurze Mandzukicia. Chorwat był zmuszony potem opuścić boisko. Do przerwy mieliśmy wynik 0-1 dla Juve.

Niewidoczna przewaga liczebna

Mimo osłabienia Inter nie miał zamiaru pogodzić się z porażką. Wręcz przeciwnie, Juventus zaczął grać minimalistyczny futbol, mając nadzieję na dowiezienie jednobramkowego prowadzenia do końca meczu. Taktyka ta, bardzo się na nich zemściła. Mediolańczycy atakowali i ich starania przyniosły fantastyczny rezultat. Najpierw w 52 minucie Icardi wyrównał wynik spotkania a już w 65 minucie to gospodarze prowadzili 2-1 co było prawdziwą sensacją zważywszy na okoliczności z pierwszej połowy.

Mecz trwa 90 minut

Bardzo stare i jakże trafne powiedzenie znalazło dzisiaj odzwierciedlenie na boisku w Mediolanie. Juventus po utracie prowadzenia prezentował się słąbo, miał problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji. Aż do 87 minuty. Wtedy to wynik spotkania wyrównał Kolumbijczyk Cuadrado. Jego strzał z bardzo ostrego kąta został odbity od Skriniara i kompletnie zmylił Handanovicia. Jednakże punkt nie satysfakcjonował gości. Piłkarze Starej Damy poszli za ciosem i już dwie minuty później Gonzalo Higuain strzałem głową zapewnił Turyńczykom zwycięstwo w thrillerze na San Siro.

Trzy kroki do Scudetto

Dzisiejsza wygrana w Mediolanie jest kluczowym meczem do kolejnego tytułu mistrzowskiego. W Neapolu wiązali olbrzymie nadzieję z wyjazdem Juve na San Siro, ponieważ potrzebują oni potknięcia rywali żeby myśleć o mistrzostwie. Napoli zagra dzisiaj z Fiorentiną i również będzie to trudne spotkanie. Następny spotkaniem, w którym Neapolitańczycy będą liczyć na potknięcie rywali to zapewne spotkanie wyjazdowe z Romą na Stadio Olimpico w Rzymie.

Inter Mediolan 2-3 Juventus

Bramki: 52′ Icardi, 65′ Barzagli (sam.) – 14′ Costa, 87′ Cuadrado, 89′ Higauin