Juve wygrało, Ronaldo liderem klasyfikacji strzelców

cristiano barni / Shutterstock.com

W ostatniej kolejce pierwszej rundy Serie A rozegrano emocjonujące spotkanie.

Juventus podejmował w Turynie Sampdorię, a dwa gole w tym meczu zdobył Cristiano Ronaldo.

Pojedynek napastników

Jeśli chodzi o Juventus, to najskuteczniejszym graczem tej drużyny jest Ronaldo. Portugalczyk walczy z Krzysztofem Piątkiem o koronę króla strzelców. Co ciekawe tuż za tą dwójką w klasyfikacji znajduje się Fabio Quagliarella. Włoch w ośmiu ostatnich ligowych spotkaniach, w których wystąpił, mógł pochwalić się przynajmniej jednym zdobytym golem. Nie dziwiło wiec, to, że także w Turynie liczył on na trafienie. W składzie gości od początku spotkania na murawie przebywał Karol Linetty. Reprezentant Polski był jedynym Polakiem, który wystąpił w tym spotkaniu. Na ławce rezerwowych znalazł się Dawid Kownacki, natomiast Bartosz Bereszyński zmaga się z kontuzją i nie wiadomo kiedy otrzyma od trenera szansę na występ w meczu ligowym.

Szybki gol

Fani na stadionie jeszcze nie zdążyli usiąść na swoich miejscach, a już mogli cieszyć się z prowadzenia Starej Damy. W drugiej minucie po podaniu Dybali na bramkę rywala uderzył Ronaldo. Wydaje się, że bramkarz Sampdorii powinien bez większych problemów odbić piłkę, lecz ta znalazła się w siatce. Było to trzynaste trafienie Portugalczyka w tym sezonie, dzięki czemu zrównał się on bramkami z Krzysztofem Piątkiem. Niespodziewanie Sampdoria wyrównała około pół godziny później. W 29. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników gospodarzy zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia obejrzał sytuację na powtórkach wideo i postanowił podyktować rzut karny dla ekipy z Genui.

Drugi gol

Do karnego dla gości podszedł Quagliarella. Zawodnik ten uderzył mocno w środek i zdobył bramkę wyrównującą. Był to jego dziewiąty ligowy mecz z rzędu, w którym on wystąpił i zarazem zdobył gola. Po przerwie Juventus wiedział, że musi zdobyć gola, aby nie stracić punktów w drugim kolejnym meczu w Serie A. W 62. minucie tym razem gospodarze otrzymali rzut karny. Po rzucie rożnym ręką zagrał zawodnik gości. Karnego trzy minuty później wykorzystał Ronaldo. Gol ten sprawił, że Portugalczyk ma o jedną bramkę więcej niż Krzysztof Piątek. Genua będzie jednak dopiero grać w tej kolejce. Juventus wygrał 2:1 i na półmetku sezonu ma na koncie 53 punkty. Sampdoria może dziś spaść z piątego miejsca.