Japonia wygrywa na koniec przygotowań

mountainpix / Shutterstock.com

Kolejny grupowy rywal Polaków wygrał swój ostatni mecz przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Rosji.

We wtorek Japonia rozegrała w Austrii towarzyskie spotkanie z Paragwajem i mimo problemów wygrała je 4:2.

Przygotowania do Mundialu

Na przeciwnika wczorajszego meczu Japonia wybrała Paragwaj. Jest to dość rozsądna decyzja, pierwszym rywalem Azjatów na mistrzostwach będzie Kolumbia, a obie ekipy prezentują dość podobny styl gry w piłkę. Z tego też powodu mecz z Paragwajem nie był dla Japończyków spacerkiem. W zespole z Ameryki już w 12 minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Villar, jednak to ta drużyna jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Po nieco ponad pół godzinie gry Bareiro zagrał piłkę do Romero, a ten nie miał problemów z pokonaniem stojącego między słupkami Higashiguchiego. Po zmianie stron Japonia pokazała jednak, dlaczego to ona, a nie jej przeciwnik jedzie na Mundial.

Postrzelali

W przerwie na boisko w zespole Kraju Kwitnącej Wiśni weszli Sakai i Nakamura. To jednak Shinji Kagawa był bohaterem tego meczu. Najpierw kilka minut po wznowieniu gry zaliczył asystę przy golu Inuiego, a kilkanaście minut później ponownie zagrywał temu zawodnikowi piłkę, gdy ten zdobywał bramkę na 2:1. W 77. minucie pecha miał Paragwaj. Samobójcze trafienie zaliczył Santander, jednak ekipa z Ameryki postanowiła się nie poddawać. W 90 minucie Ortiz strzelił kontaktowego gola i ostatnie minuty mogły przynieść wyrównanie. Ostatecznie to jednak Japonia strzeliła bramkę na 4:2, tym samym ustalając wynik spotkania. W doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierował Shinji Kagawa i wygląda na to, że to on będzie liderem zespołu podczas turnieju w Rosji.

Optymizm przed mistrzostwami

Zwycięstwo z Paragwajem na pewno da kibicom Japonii trochę nadziei przed rozpoczęciem Mundialu. Było to bowiem dopiero pierwsze zwycięstwo drużyny w tym roku. Dotychczas w 2018 roku Japonia najpierw zremisowała z Mali, a następnie uległa Ukrainie, Ghanie i Szwajcarii. Mecz z Kolumbią Japończycy rozegrają już we wtorek. To spotkanie wydaje się najtrudniejszym, jakie czeka azjatycki zespół w Rosji podczas meczów fazy grupowej. Jeśli chodzi o pozostałych przeciwników Polski w grupie H, Senegal także wygrał tuż przed mistrzostwami, gdy pokonał 2:0 Koreę Południową. Kolumbia ostatni mecz grała 1 czerwca i zremisowała wtedy bezbramkowo z Egiptem. Był to jedyny mecz tej reprezentacji w ciągu kilku ostatnich miesięcy, dlatego też forma tego zespołu pozostaje wielką niewiadomą.