Inter i Milan chcą zbudować nowy stadion

Paolo Bona / Shutterstock.com

Inter i Milan chcą zbudować nowy stadion

Paolo Bona / Shutterstock.com

Paolo Bona / Shutterstock.com

Po raz kolejny wrócił do dyskusji temat nowego stadionu w Mediolanie.

Co do budowy nowego obiektu zgodne są oba mediolańskie kluby, czyli Inter i Milan.

Pewni budowy

Wczoraj do przodu ruszyła sprawa w związku z budową w Mediolanie stadionu piłkarskiego. Milan i Inter grają na San Siro od wielu lat i wspólnie dzielą ten obiekt. Okazuje się, że także nowy stadion miałby być wspólny dla tych dwóch drużyn. Jak widać, pokazuje to, że w jednym mieście może istnieć jeden główny stadion, na którym rywalizują dwie drużyny. Prezes Milanu Paolo Scaroni twierdzi, że temat powstania nowego obiektu jest poważny. Być może już w 2023 roku zostanie on zbudowany. Nie dziwi ta chęć, biorąc pod uwagę inne nowoczesne stadiony w Europie. Przynoszą one o wiele większe zyski niż ich starsze odpowiedniki, które nie są przystosowane do dzisiejszych czasów.

Być może nie tak szybko

Głos w sprawie zabrał także sam Burmistrz Mediolanu. Twierdzi on, że sprawa ze zburzeniem obecnego San Siro wcale nie musi tak szybko iść do przodu. Nowy obiekt i tak ma powstać obok, a stary stadion miałby być zburzony. W jego miejsce postawiono by budynki. Okazuje się jednak, że burmistrz miasta ma jak na razie inne plany co do San Siro. Wiadomo od kilku dni, że Mediolan razem z Cortina d’Ampezzo zorganizują Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku. Do tego czasu stare San Siro musiałoby więc istnieć, ponieważ to na nim planowo mogłaby odbyć się ceremonia otwarcia.

Inni zyskują

Być może jednak do 2026 roku okaże się, że to nowe San Siro będzie organizatorem igrzysk. Milan i Inter potrzebują nowego stadionu, czego najlepszym przykładem jest Juventus. Stara Dama po budowie nowego stadionu zarabia w związku z tym znacznie więcej, mimo że jej nowy obiekt nie imponuje wielkością. Także Tottenham kilka miesięcy temu otworzył swój nowy stadion. Jest on jednym z najnowocześniejszych w Europie i imponuje pod wieloma względami. Piłka nożna w ostatnich latach poszła do przodu, dlatego też stadiony muszą spełniać wiele standardów. Może i teraz Inter z Milanem nie grają na miarę swoich ambicji, lecz gdy wrócą do gry z dawnych lat, ponownie chętnych na oglądanie spotkań z ich udziałem będzie sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *