Ibrahimović zapewnił zwycięstwo LA Galaxy

katatonia82 / Shutterstock.com

Zlatan Ibrahimović zdobył gola w meczu pomiędzy Chicago Fire a Los Angeles Galaxy.

Szwed wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie i była to jedyna bramka, jaka padła podczas całego spotkania.

Chcieli wygrać

Na wczorajszy mecz Zlatan wyszedł w podstawowym składzie, mając u boku Oliego Kamarę. Norweg także trafił do miasta Aniołów w tym roku. Przez ostatnie dwa sezony występował Columbus Crew, gdzie zdobywał kolejno 16 i 19 goli dla swojego klubu. Wczoraj to jednak Ibra był główną postacią zespołu. Goście przyjechali do Chicago żądni odkupienia win za zeszłotygodniową porażkę ze Sportingiem Kansas City. W dwóch ostatnich spotkaniach pomiędzy Fire a Galaxy padły dwa remisy, mimo że w obu przypadkach ekipa z Los Angeles w trakcie spotkania przegrywała i musiała gonić wynik. Za każdym razem gola na 2:2 zdobywał Giovani dos Santos i takimi wynikami kończyły się ostatnie dwa mecze. Obecnie Meksykanin jest jednak kontuzjowany i ostatni raz na boisku pojawił się na początku marca.

Zwycięski gol

Spotkanie w Chicago obfitowało w kilka ciekawych bramkowych okazji. W pierwszej części gry to goście stwarzali sobie lepsze sytuacje do zdobycia gola. Długo jednak dobrze broniąca się ekipa Fire potrafiła powstrzymywać zapędy LA Galaxy. Do pierwszej połowy sędzia doliczył jedną minutę. To wtedy gospodarze nie najlepiej wybili piłkę przed siebie. Futbolówkę przejął na lewej stronie boiska Ashley Cole i dośrodkował w pole karne. Tam świetnie odnalazł się Ibrahimović, który uciekł spod krycia dwóm obrońcom i celnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Druga połowa to większa przewaga gospodarzy. Galaxy skupiło się na kontrowaniu, jednak żaden gol w tym meczu już nie padł. Zlatan przebywał na boisku do 80 minuty, kiedy to zmienił go Ema Boateng.

Kolejna wygrana

Wczorajsza wygrana z amerykańskim zespołem jest dla Ibrahimovicia drugą w barwach klubu. Pierwsza miała miejsce podczas jego debiutu, kiedy to wszedł na boisko na niecałe 20 minut przed końcem meczu i zdobył 2 gole, a Galaxy pokonało w derbach Los Angeles FC 4:3. Aktualnie w tabeli konferencji zachodniej LA znajduje się na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do Sportingu Kansas City, czyli drużyny, z którą The Gals przegrali przed tygodniem. Ekipa Chicago Fire jest na przeciwległym biegunie. W konferencji wschodniej piłkarze tej drużyny znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli i mają na koncie zaledwie cztery punkty po pięciu rozegranych spotkaniach.