Huddersfield utrzymane, Tottenham z kwalifikacją do Ligi Mistrzów

charnsitr / Shutterstock.com

Wczoraj odbyły się cztery zaległe spotkania Premier League. Sytuację w tabeli znacznie skomplikowała sobie Chelsea.

The Blues zaledwie zremisowali z Huddersfield. Swoje mecze wygrały natomiast Leicester, Manchester City i Tottenham.

Walka o zwycięstwo

W najciekawszym środowym spotkaniu Chelsea podejmowała w Londynie Huddersfield. The Blues nadal walczyli o pierwszą czwórkę, Huddersfield natomiast o utrzymanie. Gole w spotkaniu zobaczyliśmy dopiero po przerwie. W 50. minucie meczu goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie za sprawą Depoitre, który pokonał Willy’ego Caballero. Gospodarze szybko odpowiedzieli golem Marcosa Alonso w 62. minucie, jednak zawzięcie atakująca Chelsea zwycięskiej bramki już nie zdobyła. Gospodarze w całym spotkaniu mieli aż 78 procent posiadania piłki. Dzięki zdobytemu punktowi Huddersfield jest ostatnim z beniaminków, który zapewnił sobie utrzymanie w Premier League. Obecnie Teriery mają cztery oczka przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej w Swansea. Do końca sezonu pozostała już tylko jedna kolejka. Chelsea z powodu remisu ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do pierwszej czwórki.

Skromna wygrana Kogutów

Tottenham liczył na zwycięstwo w meczu z Newcastle. Dodatkowo Harry Kane chciał na Wembley zdobyć kilka goli, aby dogonić Mohameda Salaha w walce o koronę króla strzelców. Koguty wygrały mecz 1:0 właśnie po golu Anglika, mimo że nieszczególnie były stroną przeważającą w tym spotkaniu. Dzięki zwycięstwu podopieczni Mauricio Pochettino są już pewni miejsca w pierwszej czwórce. Jeśli wygrają w niedzielę z Leicester, zakończą sezon na podium. Dla Newcastle to czwarta porażka z rzędu w lidze. Nie przeszkadza to podopiecznym Rafaela Beniteza w zostaniu najlepszym beniaminkiem sezonu. Dodatkowo klub z Newcastle może skończyć sezon w pierwszej dziesiątce, takie bowiem miejsce obecnie zajmuje. Tyle samo punktów mają jednak trzy kolejne drużyny znajdujące się tuż za plecami Srok.

Mistrz zmierza po 100 punktów

Także na własnym stadionie rozgrywał mecz Manchester City. Obywatele wygrali 3:1 z Brighton, a gole dla gospodarzy zdobyli Danilo, Bernardo Silva i Fernandinho. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Ulloa. City ma na koncie 97 punktów i jeśli wygra w ostatniej kolejce z Southampton, zakończy sezon z niesamowitym dorobkiem 100 punktów. Także wynikiem 3:1 zakończył się mecz Leicester z Arsenalem. Lisy prowadziły 1:0 po golu Iheanacho. Minutę po tym trafieniu czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości, Mavropanos. Nie przeszkodziło to Arsenalowi wyrównać w drugiej części meczu, gola na 1:1 zdobył Aubameyang. Ostateczne ciosy zadali jednak gospodarze. Gole Vardy’ego z rzutu karnego i Mahreza dały Lisom zwycięstwo 3:1.