Hiszpańskie drużyny z dobrymi wynikami w Lidze Europy

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Aż cztery hiszpańskie zespoły biorą udział w 1/16 finału Ligi Europy.

We wczorajszych meczach wszystkie z nich grały na wyjeździe. Tylko Betis nie potrafił odnieść zwycięstwa i zremisował swój mecz.

Skromnie z jednym golem

W losowaniu Sevilla trafiła na Lazio, co oznaczało, że pierwszy mecz będzie dla hiszpańskiej drużyny trudny. Okazało się, że faktycznie tak było. Mimo tego w 22. minucie Ben Yedder dał prowadzenie gościom. Była to jedyna bramka w meczu, dzięki czemu Sevilla wygrała 1:0. Taki sam rezultat osiągnął Villarreal. Zespół ten w La Liga radzi sobie o wiele gorzej niż Sevilla i jak na razie walczy o utrzymanie. W meczu ze Sportingiem Villarreal prowadził od trzeciej minuty i utrzymał ten wynik do końca spotkania. Autorem jedynego w tym meczu gola był Alfonso. W rewanżu zarówno Sevilla, jak i Villarreal mogą zremisować, a i tak uzyskają awans.

Odrobili straty

Najwięcej goli w czwartkowych spotkaniach Ligi Europy padło w meczu Rennes z Betisem. Francuzi już po 10. minutach mieli dwubramkową przewagę. Najpierw Hunou po dziewięćdziesięciu sekundach od rozpoczęcia wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a następnie samobójcze trafienie zaliczył Garcia. Gdy wydawało się, że Rennes może wysoko wygrać, wtedy kontaktowego gola strzelił Lo Celso. Gospodarze i tak prowadzili dwoma golami do przerwy, a stało się to dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu w doliczonym czasie pierwszej połowy przez Ben Arfę. W drugiej połowie Sidnei dał nadzieje gościom na remis, a w 90. minucie Lainez wyrównał na 3:3. Za tydzień faworytem będą Hiszpanie, lecz Rennes na pewno łatwo się nie podda.

Valencia nie gorsza

Jest jeszcze czwarty hiszpański zespół, który rozgrywał swoje spotkanie wczorajszego dnia. Valencia udała się do Szkocji na rywalizację z Celtikiem. Nietoperze do przerwy prowadziły po golu Czeryszewa, a w drugiej połowie ich prowadzenie podwyższył Sobrinho. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości. Wygląda na to, że do najlepszej szesnastki Ligi Europy mogą awansować aż cztery hiszpańskie drużyny. Będąca ostatnio w dołku Chelsea grała na wyjeździe z Malmoe. Gole dla ekipy ze stolicy Anglii strzelili Barkley i Giroud, a na 10 minut przed końcem jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Christiansen. Tym razem całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądał Gonzalo Higuain, a po boisku w jego miejsce biegał Olivier Giroud.