Harry Kane faworytem do roli kapitana podczas mundialu

Harry Kane faworytem do roli kapitana podczas mundialu

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Na nieco ponad miesiąc przed mistrzostwami świata reprezentacja Anglii wciąż nie ma stałego kapitana.

Aktualnie rotacyjnie funkcję tę pełni kilku zawodników, jednak Gareth Southgate jeszcze przed mistrzostwami świata ma wybrać piłkarza, któremu na stałe wręczy kapitańską opaskę.

Problemy z selekcjonerem

W 2016 roku z funkcję selekcjonera reprezentacji Anglii przestał pełnić Roy Hodgson. Jego rolę przejął Sam Allardyce, jednak już po kilku miesiącach został zwolniony w związku z aferą, jaka miała miejsce z jego powodu. Allardyce rozmawiał z dziennikarzami The Daily Telegraph, którzy podawali się za przedstawicieli jednej z azjatyckich spółek, a sam szkoleniowiec nie wiedział, że padł ofiarą prowokacji. Selekcjoner zgodził się na przyjęcie pieniędzy w zamian za pomoc w ominięciu przepisów przy transferze piłkarzy. Chodziło tu o obowiązujący zakaz zewnętrznym podmiotom posiadania praw do zawodników należących do klubów. Allardyce miał w zamian za łapówkę pomóc skontaktować się z agentami piłkarskimi, którzy rzekomo mają cały czas uprawiać ten proceder. W związku z wielkim skandalem federacja angielska zwolniła Allardyce’a, a po kilku tygodniach jego miejsce zajął Gareth Southgate.

Nie zdecydował

Southgate przed objęciem obecnie piastowanej posady był selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Synów Albionu, którą prowadził przez trzy lata. Po przejęciu funkcji selekcjonera seniorskiej kadry nie zdecydował on się wybrać jednego kapitana. Dotychczas rolę tę pełnił Wayne Rooney, jednak Anglik zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę i trzeba było wybrać nowego kapitana. Funkcję tę w ostatnich kilkunastu miesiącach pełnili między innymi Jordan Henderson, Harry Kane, Eric Dier czy Gary Cahill. Przed mistrzostwami Southgate chce jednak zdecydować się na jednego zawodnika, któremu na stałe powierzy opaskę.

Na kłopoty Harry Kane

Jednym z głównych kandydatów do zostania permanentnym kapitanem angielskiej reprezentacji jest Harry Kane. Piłkarz Tottenhamu ostatni raz wybiegł na murawę jako kapitan Trzech Lwów w październiku podczas meczu eliminacji do mistrzostw świata z Litwą. Anglicy wygrali tamten mecz właśnie po golu Kane’a. Sam zawodnik nie raz wypowiadał się o kwestii otrzymania opaski – Wykonam swoją pracę czy noszę opaskę czy nie, ale z pewnością byłbym bardzo dumny – powiedział napastnik w rozmowie z magazynem FourFourTwo – menedżer powiedział, że podejmie decyzję w swoim czasie, więc będziemy musieli poczekać – spokojnie odparł Kane. Jako napastnik piłkarz Tottenhamu będzie liczył podczas czerwcowych mistrzostw na zdobycie tytułu króla strzelców, jednak walka o medal z reprezentacją byłaby czymś niezwykłym. Piłkarzowi na pewno pomogłaby w tym rola kapitana, aby to on mógł poprowadzić Anglię do takiego sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *