GKS Katowice wygrywa w Opolu

W rozegranym w ramach 23. kolejki pierwszej ligi na stadionie miejskim w Opolu meczu, miejscowa Odra uległa GKS-owi Katowice 1:2.

Drużyna Odry po raz kolejny z rzędu nie potrafiła wygrać spotkania, natomiast dla GKS-u jest to drugie zwycięstwo w tym roku, dzięki temu GKS traci do Odry w ligowej tabeli już tylko punkt.

Miłe złego początki

Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji. Już pierwsza połowa pokazała, że w ofensywie obie drużyny dobrze się spisują i mają kim straszyć przeciwnika. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 35. minuty, kiedy to bramkę na 1:0 po strzale głową zdobył Jakub Habusta. Zawodnik doskoczył do piłki, która wcześniej odbiła się od poprzeczki. Na wyrównanie nie czekaliśmy długo. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Adriana Błąda z boku boiska piłkę do siatki wpakował Mateusz Kamiński. Była to więc druga główka w meczu, która zamieniona została na bramkę. Po przerwie nadal atakował GKS. Co ciekawe, trener gości nie decydował się na zmiany, licząc, że drużyna jaka rozpoczęła mecz, zdoła zdobyć gola dającego prowadzenie. Tak się też stało za sprawą Adriana Błąda, który w 77. minucie zdobył swoją jedyną bramkę w meczu. Dopiero wtedy Jacek Paszulewicz zaczął dokonywać zmian, które pozwoliły jego drużynie utrzymać zwycięstwo. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania i  GieKSa wróciła do Katowic z trzema oczkami.

Odra rozczarowuje

Fatalnie w tym roku spisują się podopieczni Mirosława Smyły. Opolanie w trzech tegorocznych meczach zdobyli zaledwie jeden punkt, remisując u siebie bezbramkowo z Puszczą Niepołomice. Mimo wszystko Odra zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli 1. ligi. Biorąc jednak pod uwagę to, że 2017 rok Odrzanie kończyli na pozycji wicelidera, w klubie myślano nawet o awansie do Ekstraklasy. Na ten moment jednak nie wszystko stracone. Już za tydzień Odrę czeka kolejny mecz z drużyną z czołówki. Zespół pojedzie do Chojnic, aby zmierzyć się z zajmującą obecnie trzecie miejsce w tabeli Chojniczanką.

GKS na fali

Odmienne nastroje panują w Katowicach. Trójkolorowi kontynuują serię sześciu spotkań bez porażki. Dodatkowo GKS wygrał w tym roku wszystkie spotkania. Co prawda było ich tylko dwa, jednak takie rezultaty przed najważniejszą częścią sezonu to dobra pozycja wyjściowa przed walką o awans o klasę wyżej. GKS już od wielu lat próbuje awansować do Ekstraklasy, ostatecznie jednak zawsze na koniec sezonu okazuje się, że czegoś ekipie z Górnego Śląska brakuje. Także obecny sezon GieKSiarze zaczęli nie najlepiej, jednak ostatnia passa może sprawić, że sezon nie będzie stracony. W najbliższą sobotę GKS w derbach Górnego Śląska podejmie na stadionie przy ulicy Bukowej Zagłębie Sosnowiec.

Odra Opole – GKS Katowice 1:2 (1:1)

Gole: Habusta 35′ – Kamiński 39, Błąd 77′