Francuzi pokonali Włochów w meczu towarzyskim

Vlad1988 / Shutterstock.com

W najciekawszym piątkowym spotkaniu reprezentacja Francji pokonała 3:1 Włochy w ramach meczu towarzyskiego.

Francuzi cały czas biorą udział w przygotowaniach do Mundialu, natomiast Włosi na ten turniej nie pojadą.

Kadra znana

Od nieco ponad tygodnia znamy już 23 szczęśliwców, którzy pojadą wraz z reprezentacją Francji na rosyjski Mundial. W ostatniej chwili z kadry zespołu wypadł Dimitri Payet, który doznał kontuzji dzień przed podaniem listy powołanych. Podopieczni Didiera Deschampsa są jednym z największych faworytów do zdobycia tytułu mistrza świata. Przed dwoma laty, podczas Euro 2016 Francja zajęła drugie miejsce i także w Rosji jest typowana do przynajmniej bycia finalistą turnieju. We wczorajszym meczu selekcjoner zdecydował się posłać do boju silną jedenastkę. Na szpicy znalazł się Antoine Griezmann, a na skrzydłach biegali Dembele i Mbappe. W bramce pojawił się pewniak do pierwszego składu, Hugo Lloris.

Mocno zaczęli

Francja jako gospodarz meczu rozgrywanego w Nicei szybko ruszyła do ataku. Już w 8. minucie spotkania gola na 1:0 zdobył Umtiti, a po niecałej pół godzinie gry mieliśmy dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Drugiego gola dla Trójkolorowych zdobył z rzutu karnego Griezmann. Włosi odpowiedzieli przed przerwą bramką Bonucciego i kwestia wygranej wciąż była otwarta. Po zmianie stron Francja nie przeprowadzała już tak zmasowanych ataków, lecz zdołała podwyższyć prowadzenie. W 63. minucie Dembele ustalił wynik na 3:1 i Francuzi mogli być zadowoleni. Mimo pewnego zwycięstwa Francji Włosi wcale nie byli tłem dla przeciwnika. W drugiej połowie to Squadra Azzurra sprawiała lepsze wrażenie, jednak nie potrafiła doprowadzić do tego, aby stwarzane sytuacje zamienione zostały na gole.

Mundial bez Italii

Reprezentacja Włoch zaskoczyła wszystkich, nie uzyskując awansu do tegorocznych Mistrzostw Świata. W grupie Włosi zajęli drugie miejsce za Hiszpanią, a w barażu okazali się gorsi od Szwecji. Ostatni raz Włochy nie zakwalifikowały się do mistrzostw w 1958 roku, czyli 60 lat temu. Z powodu braku awansu nastąpiła zmiana na stanowisku selekcjonera, którym został Roberto Mancini. Z kadrą narodową żegna się też Gianluigi Buffon. Bramkarz odchodzący również z Juventusu nie grał we wczorajszym meczu, ma jednak zagrać w poniedziałek, kiedy Włochy rozegrają mecz towarzyski z Holandią. W kolejnych meczach reprezentacji już bez Buffona pierwszym bramkarzem powinien być Sirgiu, który wczoraj stał między słupkami przez całe spotkanie.

Francja – Włochy 3:1 (2:1)

Gole: Umtiti 8′, Griezmann 29′, Dembele 63′ – Bonucci 36′