Eintracht Frankfurt gromi w Bundeslidze

Paolo Gianti / Shutterstock.com

Na inaugurację ósmej kolejki Bundesligi efektowne zwycięstwo odniósł Eintracht Frankfurt.

Gospodarze tego meczu podejmowali Fortunę Dusseldorf i rozgromili przeciwnika aż 7:1.

Na przeciwległych biegunach

Sytuacja w tabeli Eintrachtu wygląda z biegiem czasu coraz lepiej. Po słabym początku drużyna ta pnie się w górę tabeli. Nieco inaczej jest z Fortuną, która po niezłym początku notuje serię porażek. Gospodarze otworzyli wynik w 20. minucie. Po faulu w polu karnym jedenastkę wykonywał Haller. Zawodnik ten uderzył pewnie, lecz futbolówka wpadła do bramki jeszcze po rękach Rensinga. Już sześć minut później było 2:0 dla Eintrachtu. W pole karne gości dośrodkował Kostić, a świetnie do strzału złożył się Jović. Piłkarz ten zdobył piękną bramkę, a jego drużyna poszła za ciosem i atakowała dalej. Jeszcze przed przerwą Eintracht zdobył trzeciego gola w meczu.

Strzelali dalej

Po składnej akcji przed i w polu karnym Fortuny ostatecznie strzał z linii szesnastki oddał Jović. Wynik do przerwy był więc dla Eintrachtu wyśmienity. Wydawało się, że w przerwie goście otrząsną się, lecz tak się nie stało. W 50. minucie po błędzie defensywy rywala wynik podwyższył Jović. Trzy minuty później gola po kontrze zdobyła za to Fortuna. Strzelcem okazał się Lukebakio. Stracony gol jeszcze bardziej zmobilizował gospodarzy, którzy zaledwie minutę później sami skontrowali przeciwnika. Lewą stroną boiska popędził Kostić i zagrał on piłkę w pole karne do Jovicia. Napastnik gospodarzy przyjął futbolówkę, odwrócił się przodem do bramki i pokonał bramkarza gości. Był to tym samym hattrick tego zawodnika w tym spotkaniu.

Dobili przeciwnika

Kilkanaście minut później po zdobyciu swojego trzeciego gola w tym meczu, kolejną bramkę zdobył Jović. Jakby tego było mało, gospodarze atakowali dalej i nieco ponad trzy minuty później zdobyli już swojego siódmego gola w meczu. Co więcej, swojego piątego gola zdobył Jović. Ostatecznie było to trafienie ustalające wynik meczu i Eintracht wygrał 7:1. W tabeli drużyna z Frankfurtu znajduje się obecnie już na szóstym miejscu i ma tyle samo punktów co Bayern. Bawarczycy mają jednak jeszcze do rozegrania mecz w tej kolejce. Fortuna z powodu gorszego bilansu bramkowego spadła już na ostatnie miejsce w tabeli. Cały mecz w barwach tej drużyny rozegrał Marcin Kamiński. Jović awansował za to na pozycję lidera w klasyfikacji strzelców w Bundeslidze. Ma on 7 goli na koncie.