Ciekawe wyniki spotkań w Lidze Narodów

katatonia82 / Shutterstock.com

W ramach meczów w Lidze Narodów przez kolejne dni będziemy mogli obserwować zmagania wszystkich drużyn.

Wczoraj jedynym meczem w najwyższej dywizji było starcie Włochów z Polską, jednak w pozostałych meczach także było co oglądać.

Nadal w formie

Po tym, jak na Mistrzostwach Świata rozgrywanych na własnej ziemi Rosjanie zaprezentowali się bardzo dobrze, chcieli oni zapewne także podczas wrześniowych spotkań dać swoim kibicom wiele radości. Już w pierwszej kolejce zmagań Sborna wybrała się do Turcji, gdzie na trudnym terenie musiała zmierzyć się z tą reprezentacją. W składzie Rosji niewiadomą stanowił Lunev, który musiał stanąć między słupkami. Większość pozostałych piłkarzy to zawodnicy, którzy doszli do ćwierćfinału Mundialu i odpadli w nim dopiero po rzutach karnych. Rosja bardzo dobrze weszła we wczorajszy mecz i już przed upływem pierwszego kwadransa wyszła na prowadzenie. Kuzyayev zagrał piłkę do Cherysheva, a ten zdobył gola otwierającego wynik spotkania. Turcja nie chciała jednak pozwolić sobie na porażkę i atakowała swojego rywala bardzo zaciekle.

Były kolejne gole

Do szatni obie ekipy schodziły remisując. Aziz w 41. minucie dał Turcji remis, dzięki czemu w szatni ekipa ta na spokojnie mogła przeanalizować pierwszą część gry i wyjść na drugą połowę z nowymi siłami. To jednak Rosja zdobyła jedynego gola po przerwie. Już w 49. minucie Dzyuba po podaniu Gazinskiyego ponownie wyprowadził Rosjan na prowadzenie, którego ekipa ta nie oddała już do końca. Dzięki wygranej Sborna znacznie ułatwiła sobie sytuację w grupie, w której znajduje się także reprezentacja Szwecji. To właśnie z nią Turcja zmierzy się w spotkaniu wyjazdowym już pojutrze. W najniższej dywizji odbyły się wczoraj dwa mecze. Azerbejdżan bezbramkowo zremisował z Kosowem, natomiast Wyspy Owcze pokonały Maltę 3:1.

Skromne wygrane

Albania nie była mocnym faworytem w spotkaniu z Izraelem, jednak zdołała wygrać. Jedynego gola w meczu zdobył w drugiej połowie Xhaka, który w 55. minucie wpisał się na listę strzelców. Powody do radości ma też Serbia. Reprezentacja tego kraju pojechała na mecz wyjazdowy na Litwę i już do przerwy prowadziła 1:0. Gola z rzutu karnego zdobył Tadić. Ten sam piłkarz zmarnował jedenastkę w końcówce meczu, ale wynik sprzed przerwy utrzymał się już do końca. Goli nie oglądali obserwatorzy meczu Rumunii z Czarnogórą. Gospodarze nie potrafili przekuć przewagi w gole, dlatego też kończący mecz w dziesiątkę Czarnogórcy wywalczyli remis.