Vlad1988 / Shutterstock.com

W kolejnej serii gier w niemieckiej Bundeslidze mieliśmy do czynienia z interesującymi starciami.

Schalke podejmowało na własnym boisku Bayern Monachium, natomiast Hertha wysoko pokonała Borussię Moenchengladbach.

Mistrz znów zwycięski

Po raz czwarty wygrał w tym sezonie Bayern Monachium. Bawarczycy udali się do Gelsenkirchen na mecz z Schalke i prowadzili już po ośmiu minutach. Wtedy to gola zdobył James Rodriguez i skromne prowadzenie Bayernu utrzymywało się do przerwy. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się także Polak, Robert Lewandowski. Napastnik pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu karnego. Do końca spotkania wynik 2:0 nie zmienił się, dzięki temu Bayern nadal ma komplet punktów zdobytych w tym sezonie. Schalke znajduje się w fatalnej sytuacji. Druzyna ta nadal nie zdobyła punktu w obecnym sezonie Bundesligi. W związku z tym Schalke jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Stołeczni walczą dzielnie

Bardzo dobrze w tym sezonie spisuje się Hertha. Tym razem Drużyna z Berlina mierzyła się z Borussią Moenchengladbach. To goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a gola zdobył z rzutu karnego Hazard. Hertha jeszcze przed przerwą zdobyła dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Ibisević i Lazaro. W drugiej połowie Ibisević dołożył drugie trafienie, a kontaktowego gola zdobył kilka minut później Plea. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Duda. Piłkarz ten ma na koncie już cztery trafienia w tym sezonie, dzięki czemu jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Dla Borussii była to pierwsza porażka w tym sezonie. W następnej kolejce Hertha zmierzy się z Werderem Brema, który także bardzo dobrze spisuje się w obecnych rozgrywkach.

Remis uczestników Champions League

W sobotę oprócz spotkania Bayernu z Schalke zmierzyły się ze sobą dwie inne drużyny, które także grają w Lidze Mistrzów. Hoffenheim wyszło na prowadzenie w meczu z Borussią Dortmund tuż przed przerwą, a gola zdobył Joelinton. Ekipa z Dortmundu stanęła przed trudnym zadaniem, ponieważ na kwadrans przed końcem czerwoną kartkę ujrzał Diallo. Goście wyrównali jednak, kiedy to gola na 1:1 zdobył Pulisić. W tabeli Hoffenheim znajduje się poza pierwszą dziesiątką z jedną wygraną w tym sezonie, natomiast BVB jest trzecie w tabeli i ma tyle samo punktów co Werder. Pierwszy raz w sezonie przegrał Wolfsburg, który na własnym stadionie okazał się słabszy od Freiburga.