Chelsea znowu traci punkty

CosminIftode / Shutterstock.com

Londyńska Chelsea zremisowała z West Hamem United 1:1. To kolejny słaby rezultat podopiecznych Antonio Conte.

Piłkarze prowadzeni przez Włocha spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Być może Conte po sezonie opuści Stamford Bridge.

Duża strata

Chelsea w poprzednim sezonie zdobyła mistrzostwo Anglii. W obecnej kampanii The Blues nie radzą sobie zbyt dobrze w rozgrywkach ligowych. Chelsea zajmuje piąte miejsce i ma dużą stratę do pierwszej czwórki. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Alvaro Morata, który ostatnio nie zawsze miał pewne miejsce w pierwszym składzie. Goście przystąpili do pojedynku z Chelsea poważnie osłabieni. W spotkaniu nie mogli zagrać Carroll, Antonio czy Lanzini, a to tylko niektóre absencje u Młotów. Na szpicy West Hamu zagrał dziś Marko Arnautović.

Ruszyli od początku

Pierwsza część meczu odbywała się pod dyktando gospodarzy. The Blues w tej części gry oddali 6 celnych strzałów. Już od pierwszej minuty było widać, że mistrzowie Anglii chcą szybko rozstrzygnąć losy meczu. Do przerwy padł jednak tylko jeden gol. Bramkę w 36. minucie po asyście Alvaro Moraty zdobył Cesar Azpilicueta. Druga część to nadal przewaga Chelsea, jednak West Ham był w stanie stworzyć kilka groźnych akcji. Niespodziewanie jedna z nich zakończyła się golem. W 73. minucie meczu Chicharito umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Thibault Courtois. Conte próbował natchnąć jeszcze zespół do walki, z tego powodu Mosesa zastąpił bardziej ofensywnie usposobiony Pedro. Gola jednak już nie ujrzeliśmy i to West Ham może być zadowolony z ostatecznego wyniku.

Nieciekawa sytuacja

Z powodu remisu w derbach Londynu Chelsea ma już 10 punktów straty do czwartego Tottenhamu. Do końca sezonu pozostało już tylko 6 spotkań, tak więc kwestia braku awansu do pierwszej czwórki wydaje się już być przesądzona. Co więcej, Chelsea ma tylko 3 punkty przewagi nad kolejnym lokalnym rywalem, Arsenalem. West Ham znajduje się w tabeli znacznie niżej. Młoty z powodu słabej pierwszej części rozgrywek muszą bić się w tym sezonie o utrzymanie. Aktualnie podopieczni Davida Moyesa są na 14 miejscu w tabeli z przewagą 6 punktów nad znajdującym się w strefie spadkowej Southampton. Ich aktualna sytuacja wygląda dobrze także z tego powodu, że pomiędzy West Hamem a Świętymi w tabeli znajdują się jeszcze 3 inne drużyny. Wszystko więc wskazuje na to, że West Ham w kolejnym sezonie nadal grał będzie w Premier League, być może już z lepszym skutkiem niż w obecnej kampanii.

Chelsea – West Ham 1:1 (1:0)

Gole: Azpilicueta 36′ – Chicharito 73′