Chelsea odpadła z Pucharu Anglii

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Coraz bardziej zagrożona jest posada Maurizio Sarriego na stanowisku menedżera Chelsea.

Wczoraj w 1/8 finału FA Cup Londyńczycy przegrali na własnym boisku z Manchesterem United.

Znowu rozczarowali

W ostatnim meczu Premier League The Blues przegrali z Manchesterem City aż 0:6. W międzyczasie Chelsea zdołała co prawda wygrać w Lidze Europy z Malmoe, lecz nie satysfakcjonowało to fanów. Przed meczem z United kibice gospodarzy liczyli na zwycięstwo, które da ich zespołowi awans do najlepszej ósemki. W 31. minucie świetnie dośrodkowanie w pole karne posłał Pogba, a piłkę głową uderzył Herrera. Futbolówka wpadła do siatki obok bezradnego Arrizabalagi. Jeszcze przed przerwą Czerwone Diabły podwyższył prowadzenie. Tym razem to Rashford dośrodkował idealnie na głowę kolegi, a na listę strzelców wpisał się Pogba. Po zmianie stron Chelsea nie była w stanie podjąć walki z gośćmi. The Blues nie zdobyli nawet gola kontaktowego i przegrali ten mecz 0:2.

Może drżeć o posadę

Z powodu porażki coraz gorzej prezentuje się sytuacja Maurizio Sarriego w Chelsea. Z drugiej strony Ole Gunnar Solskjaer radzi sobie w Manchesterze United bardzo dobrze na krajowym podwórku. Awans do ćwierćfinału uzyskał też inny zespół z Manchesteru. City grało na wyjeździe z Newport i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej połowie worek z bramkami jednak się rozwiązał. Goście wyszli na prowadzenie po golu Sane, a wynik podwyższył Foden. W 88. minucie nadzieje gospodarzom na remis dał Amond. Obywatele wykorzystali jednak chęć Newportu do wyrównania i sami zaatakowali bramkę przeciwnika. Chwilę później Foden zdobył swojego drugiego gola w meczu, a wynik na 4:1 dla podopiecznych Pepa Guardioli ustalił Mahrez.

Bez remisów

W żadnych z ośmiu spotkań tej rundy nie mieliśmy do czynienia z remisami i ewentualnymi dogrywkami. Brighton rywalizowało z Derby i do przerwy prowadziło po trafieniach Knockaerta i Locadii. W drugiej połowie jednego gola zdobył Cole, więc gospodarze zwyciężyli 2:1. Wczoraj po meczu w Londynie odbyło się losowanie ćwierćfinałów. Brighton uda się do Londynu na mecz z Millwall. Także Manchester City zagra z ekipą z Championship. Jej rywalem będzie niedawny spadkowicz z Premier League, Swansea. Watford podejmie Crystal Palace, a Manchester United rozegra zapewne trudny mecz wyjazdowy z Wolverhampton. Mecze ćwierćfinałowe mają odbyć się w jeden z weekendów w połowie marca.