Buffon może wrócić do Juventusu

Kategorie Magazyn, Rozgrywki zagraniczne (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

mfauzisaim / Shutterstock.com

Buffon może wrócić do Juventusu

mfauzisaim / Shutterstock.com

mfauzisaim / Shutterstock.com

Niespodziewane wieści dochodzą z Włoch podczas przerwy międzysezonowej.

Do Juventusu może bowiem wrócić wieloletni bramkarz tej drużyny, Gianluigi Buffon.

Polak daje radę

W poprzednim sezonie bramkarzem numer jeden w ekipie Starej Damy był Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski bardzo dobrze spisał się jako tak ważne ogniwo Juventusu i sięgnął z klubem po mistrzostwo Włoch. Jego zmiennikiem był Perin, który jednak ma ambicje, aby grać w pierwszym składzie. Jako że w drużynie z Turynu nie ma on takich możliwości, prawdopodobnie odejdzie on do innego włoskiego klubu. Najwięcej mówi się w tym przypadku o Romie. Jeśli tak by się stało, zespół z Rzymu zyskałby bardzo dobrego golkipera. Z tego też względu Juventus musiałby rozglądać się za zmiennikiem Szczęsnego, który po zakończeniu sezonu przeszedł operację. Wybór na numer dwa w bramce Starej Damy może być dla wielu zaskakujący.

Czas na powrót

Rok temu z Juventusu odszedł Gianluigi Buffon. Włoski bramkarz przez naprawdę długi okres był pierwszym bramkarzem Starej Damy, z którą zdobył bardzo wiele trofeów. Nie udało mu się jednak sięgnąć po wygraną w Lidze Mistrzów. Po odejściu z Juve Buffon trafił do PSG, jednak sezon był średnio udany dla tej ekipy. Paryżanie odpadli z Ligi Mistrzów już w 1/8 finału po byciu wyeliminowanym przez Manchester United. Po roku od transferu Buffon może jednak wrócić do Juventusu. Takie informacje zaczęli podawać włoscy dziennikarze i wydaje się, że nie są to tylko plotki. Podobnie było z przejściem do Turynu Cristiano Ronaldo. Na początku mogło to wydawać się żartem, jednak stało się faktem.

Będzie grał od czasu do czasu

Jeśli faktycznie Buffon trafi do Starej Damy, powtórzy się sytuacja sprzed dwóch lat, kiedy to właśnie ze Szczęsnym tworzył on duet bramkarzy. Tym razem jednak to Polak byłby pierwszym wyborem trenera. Buffon nie gra już tak perfekcyjnie, jak za dawnych lat, ale na pewno dostawałby szansę na grę w mniej prestiżowych spotkaniach. Mowa tu o Serie A, ale zapewne nie tylko. Buffon mógłby występować również w Champions League. Jeśli na koniec kariery udałoby mu się wygrać te rozgrywki, miałby naprawdę duże powody do radości. Warto też dodać, że w przypadku tego transferu Szczęsny miałby za zmiennika bardzo doświadczonego bramkarza, co na pewno by mu nie przeszkodziło w jeszcze lepszej grze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *