Brazylia wygrała z Meksykiem bez straty gola

A.RICARDO / Shutterstock.com

Brazylia jest kolejną reprezentacją, która zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata.

Podczas poniedziałkowego spotkania z Meksykiem Canarinhos wygrali 2:0 i już mogą przygotowywać się do kolejnego pojedynku.

Zwiększyć obroty

W fazie grupowej Brazylia zagrała solidnie, jednak nie na tyle, na ile liczyli kibice. Najpierw w meczu ze Szwajcarią podopieczni Tite zremisowali 1:1, by w drugim meczu grupowym pokonać Kostarykę po golach w doliczonym czasie gry. Awans z pierwszego miejsca w grupie dała Brazylii wygrana z Serbią. Już wtedy było widać, że Canarinhos pokazują fantazję i styl, do którego przyzwyczaili kibiców. Nic więc dziwnego, że fani liczyli na równie ciekawą grę tej drużyny w fazie pucharowej. Meksyk jest autorem jednej z większych sensacji na tych mistrzostwach. Zespół ten pokonał w swoim pierwszym spotkaniu Niemcy. Dodatkowo Aztekowie wygrali z Koreą Południową i przegrali ze Szwecją, co sprawiło, że w 1/8 finału musieli zmierzyć się z Brazylią.

Atakowali

Pierwsza połowa należała do Meksykanów. Drużyna raz po raz atakowała brazylijską bramkę, jednak mimo tego w pierwszej części gry podopieczni Osorio nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Po zmianie stron Brazylia pokazała, dlaczego jest jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po mistrzostwo. W 51. minucie Neymar zagrał przed polem karnym piłkę do Williana, ten wbiegł w szesnastkę i zagrał futbolówkę wzdłuż bramki. Tam do siatki wbił ją właśnie Neymar i Canarinhos mogli cieszyć się z prowadzenia. Przez kolejne minuty Meksyk próbował wyrównać i zaczął nawet oddawać celne strzały, jednak okazało się to za mało, aby dać radę Brazylii.

Dobili rywala

Przed końcem meczu na murawie pojawił się Roberto Firmino. W 88. minucie Brazylijczycy wykonali kontrę. Z piłką popędził Neymar i po rękach Ochoi zagrał do napastnika Liverpoolu, który wbił ją do pustej bramki. Brazylia przypieczętowała zwycięstwo i może cieszyć się, że obyło się bez dogrywki. Meksyk po raz kolejny odpadł w 1/8 finału mistrzostw. Można powiedzieć, że nad drużyną ciąży klątwa, Aztekowie odpadli bowiem w tej fazie rozgrywek już siódmy raz z rzędu. Ostatni raz Meksyk grał w ćwierćfinale w 1994 roku, kiedy był też gospodarzem całego turnieju. Cztery lata później Meksykanie zostali zdyskwalifikowani i nie grali na Mundialu, a od 1994 roku trwa wspomniana wyżej passa, która zapewne nie zadowala kibiców w kraju.

Brazylia – Meksyk 2:0 (0:0)

Gole: Neymar 51′, Firmino 88′