Borussia znowu przed Bayernem

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

27. kolejka Bundesligi obfitowała w niespodziewaną stratę punktów przez Bayern.

Monachijczycy tylko zremisowali we Freiburgu. Fakt ten wykorzystała Borussia, która wygrała swój mecz.

Lewandowski z golem

Mimo że do końca sezonu pozostało jeszcze trochę spotkań, Freiburg nie ma już za bardzo o co grać. Zespół ten ma ponad dziesięciopunktową przewagę nad strefą spadkową, ale także ich strata do ekip walczących o grę w europejskich pucharach jest spora. Wydaje się więc, że gospodarze wczorajszego meczu mogą co najwyżej pokusić się o zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Bayern nie mógł być zadowolony z początku starcia. Freiburg prowadził od 3. minuty po bramce Holera i Bawarczycy musieli odrabiać straty. Gola wyrównującego zdobył Roebrt Lewandowski w 22. minucie. Bramka była efektowna, lecz niewiele to dało, ponieważ zarówno do przerwy, jak i w drugiej części gry podopieczni Niko Kovaca nie zdobyli już żadnego gola.

Szansa na odskoczenie

Okazji do ucieczki przed Bayernem nie zmarnowała Borussia. BVB wygrywała w ostatnich meczach, lecz nie były to przekonujące wygrane. Także wczoraj ekipa z Dortmundu długo męczyła się w starciu z Wolfsburgiem. W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się goście, a po zmianie stron było widać przewagę gospodarzy. Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gole padły dopiero w doliczonym czasie gry. W 91. minucie trafienie z rzutu wolnego zaliczył Paco Alcacer. Fani mieli się z czego cieszyć, ponieważ było już raczej pewne, że Borussia ten mecz wygra. Hiszpan kilka minut później zdobył jeszcze kolejnego gola i tym samym ustalił wynik na 2:0.

Lipsk gromi

Na trzecim miejscu umocnił się RB Lipsk. Walczący o podium zespół nie dał szans Herthcie Berlin, którą rozbił aż pięcioma golami. Już do przerwy gospodarze prowadzili po bramkach Forsberga i Poulsena, lecz druga połowa była jeszcze efektowniejsza w wykonaniu tej ekipy. Poulsen dorzucił w niej dwa kolejne gole, co pozwoliło mu skompletować hattricka. W 64. minucie Haidara strzelił bramkę na 5:0 i taki wynik widniał na tablicy także na zakończenie tego spotkania. Lipsk ma już pięć punktów przewagi nad Borussią Moenchengladbach, która przegrała z Fortuną Dusseldorf. Beniaminek już po szesnastu minutach prowadził z wyżej notowanym rywalem aż 3:0. Ostatecznie goście odpowiedzieli tylko trafieniem Zakarii w końcówce meczu. Fortuna znajduje się teraz na jedenastym miejscu w tabeli.