Borussia z coraz większą przewagą

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła w weekend Borussia Dortmund.

BVB rywalizowało z Freiburgiem, z którym wygrało 2:0, natomiast punkty stracił wicelider, Borussia Moenchengladbach.

Siedem punktów przewagi

Obecnie sytuacja drużyny z Dortmundu jest bardzo korzystna. W meczu z Freiburgiem BVB prowadziło do przerwy po trafieniu Reusa, który wykorzystał rzut karny. Drugiego gola gospodarze zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Asystę przy bramce zaliczył Łukasz Piszczek, a gola zdobył znajdujący się w tym sezonie w bardzo dobrej formie Paco Alcacer. Na trzecie miejsce w tabeli wskoczyło RB Lipsk. Stało się tak dzięki wygranej tego zespołu z Borussią Moenchengladbach. Już w 3. minucie Sommera pokonał Werner, a ten sam piłkarz ustalił wynik meczu na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie. Dzięki temu ekipa z Lipska traci do drugiego miejsca już tylko punkt. Borussia ma za to aż 7 punktów więcej niż wicelider.

Podskoczyli

Trudny wyjazdowy mecz wygrał Bayern. Nadal nie wiadomo, czy zespół z Bawarii wrócił do optymalnej formy, lecz jest na dobrej drodze, aby tego dokonać. W meczu z Werderem na prowadzenie gości wyprowadził Gnabry. Drużyna z Bremy nie odpuściła i dość szybko wyrównała. Trafienie zaliczył Osako. Druga część gry to kolejny gol Gnabry’ego. Piłkarz ten strzelił gola na 2:1 w 50. minucie i do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie. Cały mecz w zespole Bayernu rozegrał Robert Lewandowski. Monachijczycy są obecnie na czwartym miejscu w tabeli i w przypadku sprzyjających rezultatów w następnej kolejce mogą wskoczyć nawet na drugą lokatę.

Odbili się od dna

Z ostatniego miejsca w tabeli zdołał awansować VfB Stuttgart. Niespodziewanie gospodarze rywalizujący z Augsburgiem zwyciężyli 1:0, a jedynego gola w meczu zdobył Donis. Na piąte miejsce spadł Eintracht. Mimo że ekipa z Frankfurtu grała na własnym boisku, to nie dała rady Wolfsburgowi. Do przerwy Wilki prowadziły po bramce Mehmediego, lecz wydawało się, że po zmianie stron Eintracht ruszy do ataków. To jednak Wolfsburg zdobył kolejnego gola w 68. minucie. Trappa pokonał Ginczek, a gospodarzy tego spotkania stać było na tylko jedno trafienie. W samej końcówce bramkę strzelił Jović, dla którego był to dziesiąty gol w tym sezonie. Piłkarz ten ma obecnie tyle samo trafień co Paco Alcacer. Robert Lewandowski pozostaje z siedmioma trafieniami w obecnym sezonie ligowym.