Borussia przegrała w derbach z Schalke

Bukharev Oleg / Shutterstock.com

Swoje szanse na zdobycie mistrzostwa Niemiec drastycznie zmniejszyła Borussia.

Drużyna z Dortmundu przegrała w meczu derbowym z Schalke. Co ciekawe zaledwie remis osiągnął Bayern.

Porażka po dobrym początku

Mecz Borussii z Schalke jest prestiżowym spotkaniem i bez względu na formę obu drużyn w takim spotkaniu wszystko może się zdarzyć. BVB walczy o mistrzostwo, natomiast ekipa z Gelsenkirchen znajduje się w dolnym rejonie tabeli, jednak derby pokazują, że pozycja w lidze nie ma znaczenia. Borussia objęła prowadzenie tuż przed upływem kwadransa gry, gdy bramkarza gości pokonał Goetze. Goście szybko ruszyli do odrabiania strat. Kilka minut później sędzia po analizie sytuacji na powtórkach podyktował dla nich rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Caligiuri. Niespodziewanie to Schalke prowadziło do przerwy, gdy na prowadzenie tę ekipę wyprowadził Sane.

Grali w osłabieniu

W pierwszej połowie sędzia pokazał aż trzy żółte kartki gościom, lecz w drugiej części gry musiał ukarać on zawodników BVB. W 60. minucie czerwoną kartkę otrzymał Reus, a chwilę później wynik na 3:1 podwyższył Caligiuri, dla którego był to drugi gol w tym meczu. Na domiar złego dla gospodarzy także Wolf otrzymał czerwień i Borussia musiała grać w podwójnym osłabieniu. Mimo tego pod koniec spotkania Witsel zdobył gola kontaktowego i było już tylko 2:3. Schalke nie mogło pozwolić sobie na stratę kolejnego gola, a w dodatku samo ruszyło do ataków. W 86. minucie spotkania wynik na 4:2 dla gości ustalił Embolo. Fani gospodarzy mogli być po tym meczu mocno rozczarowani, natomiast Schalke ma teraz sześć punktów przewagi nad znajdującym się na miejscu barażowym Stuttgartem.

Passa trwa

Kolejną wygraną odniosło RB Lipsk. Rywalem tej ekipy był Freiburg, a gospodarze zwyciężyli 2:1. Dzięki temu rezultatowi i korzystnym wynikom w innych spotkaniach,zespół z Lipska zapewnił sobie przynajmniej trzecie miejsce na koniec sezonu. Niespodziewany remis zanotował Bayern. Bawarczycy mogli odskoczyć na cztery punkty od Borussii, lecz nie zdołali oni pokonać Norymbergii. Gospodarze prowadzili po golu Pereiry, a wyrównał Gnabry. W doliczonym czasie gry znajdująca się w strefie spadkowej ekipa nie wykorzystała rzutu karnego. Jedenastki nie wykorzystał Leibold. Wysokiej porażki doznało Hoffenheim, które mogło jeszcze myśleć o awansie do Ligi Mistrzów. Gospodarze tego meczu rywalizowali z Wolfsburgiem i przegrali aż trzema golami. Hoffenheim prowadziło w tym meczu 1:0 i następnie miało rzut karny, lecz nie wykorzystał go Kramarić. Wilki wyrównały przed przerwą, a po zmianie stron zdobyły trzy gole i zwyciężyły 4:1.