Borussia przedłużyła nadzieje na mistrzostwo

Mitch Gunn / Shutterstock.com

W 33. kolejce Bundesligi zwycięstwo odniosła Borussia Dortmund.

Zespół wicelidera ma dzięki temu rezultatowi nadal szanse na mistrzostwo kraju. Zremisował bowiem obrońca tytułu, Bayern Monachium.

Kownacki z golem

BVB w tej kolejce podejmowało Fortunę Dusseldorf. Goście dobrze spisują się w tym sezonie jak na beniaminka, a w dodatku zdołali już oni pokonać Borussię na własnym terenie. Do przerwy gospodarze prowadzili po trafieniu Pulisicia, lecz dość szybko po zmianie stron niespodziewanie wyrównał Fink. W 53. minucie Delaney zdobył jednak gola dla Borussii, która prowadziła w tym momencie 2:1. Sześć minut później znakomitą szansę na wyrównanie miała Fortuna. Lukabakio zmarnował jednak rzut karny, a w 82. minucie czerwoną kartkę otrzymał Bodzek. Ekipa z Dortmundu wykorzystała okazję i w 92. minucie wyszła na dwubramkowe prowadzenie po golu Goetzego. Rozmiary porażki gości zmniejszył Dawid Kownacki i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Remis nie dał mistrzostwa

Bez względu na wynik Borussii w tej kolejce z obrony tytułu mistrzowskiego mógł cieszyć się Bayern. Bawarczycy musieli jednak wygrać, a w tej serii zmagań nie mieli oni łatwego zadania. Bayern udał się do Lipska na starcie z RB. Ten zespół zapewnił już sobie w tym sezonie podium, jednak mecze z Bayernem zawsze są prestiżowe. Dlatego też gospodarze liczyli na zdobycz punktową. Spotkanie było dość wyrównane i mimo szans na gole z obu stron nie padła w tym starciu żadna bramka. Cały mecz w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski. Bayern ma na kolejkę przed końcem dwa punkty przewagi nad Borussią.

Wygrana na pożegnanie z ligą

Oprócz zespołu Nurnberg z ligi spadnie także Hannover. W tej kolejce fani tej drużyny mogli cieszyć się z trzech punktów, ponieważ ich ekipa pewnie pokonała Freiburg. Już do przerwy gospodarze prowadzili po golu Antona, a w drugiej części rezultat podwyższył Bebou. Wynik w 81. minucie wynik ustalił Walace. W barażu o otrzymanie zagra Stuttgart. Ten zespół także zwyciężył na własnym stadionie 3:0, a ekipą pokonaną był Wolfsburg. Czwartą lokatę zajmuje obecnie Borussia Moenchengladbach, która rozgromiła na wyjeździe Nurnberg aż 4:0. Wszystkie gole padały w drugiej części gry. Szanse na powrót na czwarte miejsce ma jednak dzisiaj Eintracht, który na własnym boisku podejmie pewne utrzymania Mainz.