Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Tak się złożyło, że siedemnasta kolejka Bundesligi była ostatnią w tym roku.

Piłkarze są więc już na półmetku zmagań w tych rozgrywkach. Liderem jest Borussia Dortmund.

Wygrana z mocnym rywalem

Po porażce w Dusseldrofie Borussia nie mogła i nie chciała pozwolić sobie na kolejną przegraną. Tak się złożyło, że w tej kolejce BVB podejmowało inną Borussię, czyli ekipę z Moenchengladbach. W 34. minucie boisko musiał opuścić Paco Alcacer, a jego miejsce zajął Mario Goetze. To właśnie Niemiec asystował osiem minut później przy bramce Sancho. Mimo niezbyt dużej ilości czasu goście wyrównali przed przerwą. W doliczonym czasie gry trafienie zaliczył Kramer. Po zmianie stron drużyna z Dortmundu atakowała dalej, ponieważ remis jej nie zadowalał. Już w 54. minucie swoją drugą asystę w tym meczu zaliczył Goetze, a gola zdobył Reus. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i BVB zwyciężyło 2:1. Dzięki temu przewaga nad Borussią Moenchengladbach wzrosła do dziewięciu punktów.

Passa trwa

Pomiędzy obiema Borussiami w tabeli na drugim miejscu znajduje się Bayern. Mistrz Niemiec po tym, jak Borussia przegrała w poprzedniej ligowej kolejce, miał obecnie na koncie najdłuższą serię zwycięstw w lidze. Także we Frankfurcie podopieczni trenera Kovaca byli faworytem do wygranej. Szkoleniowiec ten jeszcze w poprzednim sezonie prowadził zespół Eintrachtu. Do przerwy w sobotnim meczu prowadzili goście. Na listę strzelców wpisał się Ribery. Przez większą część drugiej połowy skromne prowadzenie Bayernu się utrzymywało, w związku z czym kibice gospodarzy liczyli na wyrównanie. W 79. minucie Ribery zdobył jednak drugiego gola w meczu i było już pewne, że to Bayern sięgnie po trzy punkty.

Kolejny remis

Wynik spotkania we Frankfurcie ustalił w 89. minucie Rafinha. Po słabym początku sezonu Bayern wrócił do formy. Ma on obecnie sześć punktów straty do Borussii Dortmund i nadal wierzy w obronienie tytułu mistrza kraju. Po raz kolejny mówiąc o meczu Hoffenheim należy dodać, że ten zespół zremisował. Był to już szósty ligowy remis z rzędu tej drużyny. Warto jednak dodać, że ostatni raz Hoffenheim przegrało w lidze w październiku. W meczu domowym z Mainz gospodarze szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Demirbaya, jednak po nieco ponad kwadransie mieliśmy już remis po trafieniu Matety. Wynik 1:1 utrzymał się do końca meczu.