Borussia powiększa przewagę nad Bayernem

CosminIftode / Shutterstock.com

W sobotę najciekawszym meczem w europejskich ligach był pojedynek Borussii z Bayernem.

Drużyna z Dortmundu wygrała 3:2, mimo że przegrywała w tym spotkaniu. Dzięki temu BVB powiększyło swoją przewagę nad Bayernem.

Bez faworyta

Ciężko było powiedzieć przed tym meczem, kto jest faworytem w klasyku. Borussia znajdowała się w znakomitej formie, lecz ostatnio przegrała w Lidze Mistrzów z Atletico. Bayern nadal nie wrócił na właściwe tory, lecz potencjał zespołu jest ogromny i z tego względu fani liczyli na bardzo dobry mecz z obu stron. Do przerwy kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park oglądali tylko jednego gola. Na listę strzelców w 26. minucie wpisał się Lewandowski i Bawarczycy objęli prowadzenie. W tej części gry żółtymi kartkami ukarani zostali Weigl i Akanji, lecz Borussia nie zdołała pokonać Neuera. Piłkarze gospodarzy byli jednak cierpliwi i zostali nagrodzeni bramką w drugiej połowie.

Emocje do końca

W 50. minucie do rzutu karnego podszedł Marco Reus. Zawodnik BVB wykorzystał jedenastkę, lecz po chwili Bayern odpowiedział najlepiej jak potrafił. Drugiego gola w tym meczu zdobył Lewandowski. Gospodarze wciąż wierzyli w końcowy sukces i nie poddawali się. Bardzo dobre okazje na wyrównanie mieli Reus i Alcacer, który pojawił się na boisku w 59. minucie, lecz nie potrafili trafić do siatki. W 67. minucie ponownie jednak mieliśmy remis. Po asyście Piszczka gola zdobył Reus, a po kolejnych kilku minutach Borussia już prowadziła. Tym razem Neuer został pokonany przez Alcacera, dla którego był to ósmy gol w tym sezonie ligowym. Reus ma na koncie w Bundeslidze tyle samo trafień, natomiast Lewandowski znajduje się w klasyfikacji strzelców z siedmioma golami.

Reszta wygrywa

W samej końcówce bramkę zdobył jeszcze Lewandowski, lecz Polak był na spalonym i trafienie nie zostało uznane. Borussia po wygranej ma już siedem punktów przewagi nad Bayernem, natomiast na drugim miejscu jest Borussia Moenchengladbach. Drużyna ta pewnie pokonała na wyjeździe Werder Brema. O punkt mniej od wicelidera ma na swoim koncie RB Lipsk, które 3:0 pokonało Bayer Leverkusen. Czwartą lokatę, która także daje możliwość gry w Champions League w kolejnym sezonie, zajmuje Eintracht Frankfurt. Zespół ten także zwyciężył 3:0, a pokonanym zespołem jest Schalke. Swoje mecze wygrały także trzy ekipy z samego dołu tabeli. Niespodziewanie Fortuna Dusseldorf rozgromiła Herthę Berlin aż 4:1.