Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Po raz kolejny wygrać nie potrafiła Borussia Dortmund.

Lider Bundesligi nie spisuje się ostatnio zbyt dobrze. Tym razem BVB okazało się słabsze od Augsburga.

Byli w dobrej sytuacji

Jakiś czas temu wydawało się, że Bayern Monachium może zostać w tym sezonie zdetronizowany. Nowym mistrzem Niemiec miała się okazać właśnie Borussia. Mimo że ekipa z Dortmundu nadal jest liderem Bundesligi, to jej sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana. Jeszcze kilka tygodni temu przewaga BVB nad Bayernem była o wiele większa. Przed tą kolejką wynosiła natomiast już tylko trzy punkty, co oznaczało, że margines błędu był coraz mniejszy. Borussia musiała wrócić na zwycięską ścieżkę, aby obronić pierwsze miejsce. Wydawało się, że doszło do tego przed tygodniem, gdy podopieczni Luciena Favre’a pokonali Bayer 3:2. Wczoraj znowu jednak było gorzej.

Chcą się utrzymać

Niespodziewanie w tym sezonie Augsburg spisuje się średnio. Zespół ten jest uwikłany w walkę o utrzymanie, co oznacza, że nie może być pewny bytu w Bundeslidze. Biorąc pod uwagę, że wczoraj z tą ekipą rywalizować miała Borussia, Augsburgowi nie dawano dużych szans na korzystny rezultat. Szczególnie że w zespole gospodarzy panował szpital. Kontuzjowanych jest wielu ważnych graczy, lecz mimo tego wczoraj broniący się przed spadkiem zespół pokazał się z dobrej strony. Początek był dla gospodarzy zły, ponieważ w 17. minucie boisko opuścić musiał Stafylidis, a jego miejsce zajął Teigl. W 24. minucie fani gospodarzy świętowali wyjście ich zespołu na prowadzenie po golu, jakiego strzelił Ji.

Próbowali wyrównać

Do drugiej połowy Augsburg przystępował ze skromnym prowadzeniem. Trener gości próbował zmienić coś na murawie, dlatego też w 66. minucie na boisku pojawili się Guerreiro i Alcacer. To jednak gospodarze dwie minuty później podwyższyli wynik. Autorem bramki był po raz kolejny Ji. Piłkarz ten ładnie wszedł z piłką w pole karne i uderzył nad Burkim. Borussię stać było tylko na jednego gola. W 81. minucie po asyście Goetzego na listę strzelców wpisał się Paco Alcacer. To trzynasty gol Hiszpana w tym sezonie. Porażka BVB oznacza, że już dziś z ekipą z Dortmundu może zrównać się punktami Bayern. Monachijczycy zagrają jednak trudne spotkanie, ponieważ ich przeciwnikiem będzie Borussia Moenchengladbach. Także ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie we Frankfurcie, gdzie Eintracht podejmie Hoffenheim.