Borussia Dortmund gromi RB Lipsk

CosminIftode / Shutterstock.com

Zakończyła się już pierwsza seria spotkań w najnowszym sezonie Bundesligi.

W piątek wygrał Bayern, natomiast w najciekawszym niedzielnym meczu Borussia wysoko wygrała z RB Lipsk i zajmuje obecnie fotel lidera.

Fatalny początek

Kibice BVB liczyli, że już od początku meczu ich zespół ruszy na przeciwnika i szybko otworzy wynik. Stało się jednak coś zupełnie innego i to goście jako pierwsi zdobyli gola. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Augustin i Lipsk niespodziewanie prowadził. Borussia nie przestała jednak wierzyć w zwycięstwo i zaczęła zaciekle atakować. W 21. minucie gola wyrównującego zdobył Dahoud. Gospodarze atakowali dalej i jeszcze przed przerwą zdobyli dwa kolejne gole. W 40. minucie samobójcze trafienie zaliczył Sabitzer, a 3 minuty później na listę strzelców wpisał się Witsel. Mimo złego początku Borussia już do przerwy miała bardzo dobry rezultat. Po zmianie stron w meczu nie działo się już zbyt wiele, a Borussia podwyższyła prowadzenie w doliczonym czasie gry za sprawą Marco Reusa.

Też na podium

Dzięki tak wysokiej wygranej Borussia jest obecnie pierwsza w tabeli. Na drugim miejscu jest Bayern, a trzeci stopień podium zajmują dwa zespoły. Pierwszym z nich jest Eintracht Frankfurt, który odniósł ważne wyjazdowe zwycięstwo z Freiburgiem. Po niespodziewanym odpadnięciu z Pucharu Niemiec Eintracht zdołał wygrać trudny mecz. Już w 10 minucie Mueller dał gościom prowadzenie, a w drugiej połowie wynik na 2:0 ustalił Haller. Takim samym wynikiem wygrała także Borussia Moenchengladbach, która na własnym boisku pokonała Bayer Leverkusen. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Hazard, lecz po zmianie stron gospodarze zdołali strzelić dwie bramki.

Dwa szybkie gole

W 55. minucie bramkę na 1:0 zdobył Hofmann. Gol padł z jedenastki, jednak tym razem do piłki nie podszedł Hazard. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Johnson. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. W ciekawym meczu Wolfsburg mierzył się z Schalke. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Brooksa, a w drugiej połowie czerwoną kartkę otrzymał obrońca gości, Nastasić. Mimo gry w osłabieniu w 85. minucie Bentaleb zdobył gola z rzutu karnego dającego remis, jednak to do Wolfsburga należało ostatnie słowo. Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Ginczek i to gospodarze świętowali zdobycie trzech punktów. Swoje mecze w tej kolejce wygrały jeszcze zespoły Augsburga, Herthy i Mainz. Remisem zakończyło się starcie Werderu z Hannoverem.