Belgia z kompletem punktów, remis Chorwacji z Anglią

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Piątkowe mecze Ligi Narodów nieszczególnie zachwyciły fanów piłki nożnej.

W najciekawszym ze spotkań, w którym Chorwacja podejmowała Anglię, padł bezbramkowy remis.

Miał być rewanż

Spotkanie Chorwacji z Anglią miało mieć szczególne znaczenie. Obie ekipy spotkały się w półfinale niedawnych Mistrzostw Świata. Wtedy to pierwsza prowadzenie objęła Anglia, lecz Chorwacja zdołała wyrównać i doprowadzić do dogrywki. To właśnie w niej podopieczni Dalicia zdobyli zwycięską bramkę, dzięki czemu awansowali do finału i ostatecznie sięgnęli po wicemistrzostwo świata. W piątkowym spotkaniu nie było jednak tyle emocji co wtedy. Przede wszystkim było tak z powodu kary, jaka została nałożona na chorwacką federację. Spotkanie musiało więc odbyć się bez udziału publiczności. Kibice oglądający ten mecz w telewizji nie doczekali się goli. Z wyniku cieszy się zapewne Hiszpania, której przewaga nad pozostałymi ekipami po dwóch kolejkach wynosi już 5 punktów.

Napędzili stracha

Gole oglądaliśmy w drugim piątkowym spotkaniu najwyższej dywizji. W nim Belgia podejmowała Szwajcarię. Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła gola, lecz cierpliwi fani oglądali trafienia dla obu ekip po zmianie stron. Jako pierwsza gola zdobyła Belgia. W 58. minucie po asyście Meuniera na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Wydawało się, że Belgia dociągnie prowadzenie do końca, lecz na kwadrans przed końcem wyrównał Gavranović. Belgowie nie odpuścili i walczyli o zwycięstwo do końca. W 84. minucie bramkę dającą wygraną Czerwonym Diabłom strzelił Lukaku, dla którego było to drugie trafienie w meczu. W tabeli tej grupy Belgia ma teraz komplet punktów na półmetku rywalizacji.

Skromne wygrane

Jeśli chodzi o mecze niższych dywizji, to także one nie były niesamowitymi widowiskami. Domowy mecz wygrała Austria, która pokonała Irlandię Północną 1:0 po trafieniu Arnautovicia. W tabeli Austria goni liderującą Bośnię i Hercegowinę. Także na własnym terenie zwyciężyła Grecja, która wygrała w takim samym stosunku z Węgrami. W tej samej grupie wyjazdową wygraną z Estonią odnotowała Finlandia. W tabeli tej grupy Finowie są liderem z kompletem punktów. Estonia nie ma jeszcze żadnego oczka na swoim koncie. Swoje mecze wygrały też drużyny Białorusi i Mołdawii. Szczególnie ci pierwsi mają się z czego cieszyć, ponieważ dzięki pokonaniu Luksemburga wyprzedzili oni ten zespół w tabeli. Jedyną drużyną bez gola i punktu w najniższej dywizji pozostaje San Marino.