Bayern znowu traci punkty

daykung / Shutterstock.com

Niespodziewanie w domowym starciu z Freiburgiem wygrać nie potrafił Bayern Monachium.

Bawarczycy zaledwie zremisowali 1:1, natomiast trudny mecz na wyjeździe w Wolfsburgu wygrała Borussia Dortmund.

Mieli zacząć grać lepiej

Po tym, jak w dwóch ostatnich ligowych kolejkach Bayern zaczął grać lepiej, wydawało się, że podopieczni Niko Kovaca już niedługo wskoczą na pierwsze miejsce. W mediach nadal pojawiają się jednak artykuły o tym, że szkoleniowiec mistrza Niemiec nie może porozumieć się z niektórymi zawodnikami odnośnie między innymi treningów. Niewiele osób przewidywało, że w sobotę na Alianz Arenie Bayern straci punkty. Do przerwy Bawarczycy nie zdołali przeforsować obrony rywala, a gol dający prowadzenie padł dopiero w 80. minucie. Jego autorem był Gnabry. Mimo tego gospdoarze nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i w 89. minucie stracili bramkę. Gola zdobył Holer, a było to ostatnie trafienie w meczu.

Znowu odskoczyli

Remis Bayernu oznacza, że zadowolone są inne drużyny walczące o mistrzostwo Niemiec. Jednym z tych zespołów jest Borussia, która wykorzystała potknięcie rywala i wygrała swój mecz. BVB miało za rywala niewspółmiernie trudniejszego przeciwnika, jakim był Wolfsburg. Po dobrym początku sezonu Wilki zaczęły ostatnio grać gorzej, lecz na własnym boisku są trudnym rywalem dla każdego niemieckiego klubu. Borussia prowadziła do przerwy 1:0, gdy trafienie zaliczył Marco Reus. Przy bramce asystował Delaney. W drugiej połowie zarówno Borussia miała okazje strzeleckie do podwyższenia prowadzenia, jak i Wolsburg stwarzał dobre okazje, dające nadzieje na remis. Wynik sprzed przerwy utrzymał się jednak do samego końca, dzięki czemu BVB mogło świętować skromne zwycięstwo i zwiększenie przewagi nad Bayernem w tabeli.

Wyjazdowe wygrane

Ponownie zadowoleni ze swojej drużyny mogą być kibice Eintrachtu Frankfurt. Finalista Pucharu Niemiec z ubiegłego sezonu w bieżących rozgrywkach spisuje się coraz lepiej. W meczu ze Stuttgartem Goście prowadzili już do przerwy 2:0, gdy gole zdobyli Haller i Rebić. W samej końcówce wynik na 3:0 dla Eintrachtu ustalił Muller. Dzięki wygranej zespół z Frankfurtu ma tylko trzy punkty mniej niż Bayern. Na wyjeździe wygrało też RB Lipsk. Ekipa ta udała się do Berlina mecz z jedną z rewelacji sezonu, Herthą. Autorem jedynego gola przed przerwą był Werner. Po zmianie stron Lipsk dołożył dwa kolejne gole i wygrał 3:0. Autorem jednej z bramek w tej części gry także był Werner, a wynik ustalił Cunha.