Michele Morrone / Shutterstock.com

Po trzeciej kolejce Bundesligi niewiele zmieniło się w czubie tabeli.

Liderem z kompletem punktów wciąż pozostaje Bayern Monachium, natomiast na drugą lokatę awansowała Borussia Dortmund.

Nie podłamali się

W spotkaniu rozegranym w Monachium Bayern podejmował Bayer Leverkusen, który wciąż nie zdobył jeszcze ani jednego oczka w tym sezonie. To jednak goście wyszli na prowadzenie jako pierwsi. W piątej minucie rzut karny na bramkę zamienił Wendell i ekipa z Leverkusen prowadziła. Bawarczycy szybko odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami. W 10. minucie trafienie zaliczył Tolisso, a w 19. minucie Robben wyprowadził drużynę z Monachium na prowadzenie. Do przerwy utrzymywał się wynik 2:1, a po zmianie stron kibice długo czekali na gola swoich ulubieńców. Wynik trafieniem na 3:1 ustalił James i dzięki temu Bayern wciąż pozostaje jedyną drużyną z kompletem punktów na koncie. Bayer jest za to ostatni w tabeli.

Schalke też bez punktów

Bayer powalczy o pierwsze punkty już w następnej kolejce, gdy podejmie Mainz. Większy problem będzie miało Schalke, które także ma w dorobku zero punktów, a w dodatku w następnym meczu drużyna ta zagra z Bayernem. W weekend Schalke pojechało na mecz wyjazdowy z Borussią Moenchengladbach i przegrywało już po niecałych 200 sekundach, kiedy to gola zdobył Ginter. Na kwadrans przed końcem na 2:0 podwyższył Herrmann, a w doliczonym czasie gry jedyną bramkę dla Schalke strzelił Embolo. Gospodarze mają teraz 7 punktów zdobytych w trzech meczach i już w sobotę zmierzą się z Herthą, która ma taki sam dorobek punktowy. Ekipa z Berlina zremisowała w weekend z Wolfsburgiem.

Podział punktów po dobrym meczu

Do przerwy w meczu Wolfsburga z Herthą nie oglądaliśmy żadnych goli, lecz druga połowa zrekompensowała to kibicom. W 61. minucie goście prowadzili po trafieniu Dilrosuna, jednak w 87. minucie gola wyrównującego zdobył Malli, który pojawił się na murawie kilka minut wcześniej. W doliczonym czasie gry bramkę dla gości zdobył Duda, jednak ponownie gospodarze zdołali wyrównać. Trafienie zaliczył Mehmedi i obie ekipy podzieliły się punktami, z czego skorzystała Borussia. BVB wygrało z Eintrachtem 3:1. Bez porażki pozostają jeszcze także Mainz i Werder Brema. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Fortuna Dusseldorf z Marcinem Kamińskim w składzie. Gospodarze meczu z Hoffenheim wygrali 2:1, a Polak spędził na murawie całe spotkanie.