Bayern Monachium zagra w finale Pucharu Niemiec

Bawarczycy wygrali 6-2 z Bayerem Leverkusen i zapewnili sobie awans do finału rozgrywek o Puchar Niemiec. Łatwy awans jest zaskoczeniem, ponieważ gospodarze znajdowali się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji.

Michael715 / Shutterstock.com

Mecz-pułapka

Zdaniem wielu obserwatorów, Bayern Monachium wylosował w półfinale najgorzej jak mógł. Bawarczycy wybierali się do Leverkusen, do będącego w bardzo dobrej formie Bayeru. W ostatnich spotkaniach piłkarze Aptekarzy odnieśli wysokie zwycięstwa z zespołami RB Lipsk oraz Borussii Dortmund co wlewało nutkę niepewności w fanów Bayernu, którzy nie byli spokojni o awans.

Mocny początek

Oczekiwania oczekiwaniami a na końcu wszystko zweryfikowało boisko. Bayern rozpoczął z wysokiego C, już w trzeciej minucie Bawarczycy wyszli na prowadzenie po strzale Javiego Martineza. Wokół gola Hiszpana pojawiły się kontrowersje, czy być może piłki nie dotknął Lewandowski i po wielu powtórkach to właśnie Polakowi przypisali gola. W 9 minucie nie było już żadnych wąpliwości, Lewandowski pewnym strzałem pokonał Leno. Miejscowi rzucili się do odrabiania strat i w 16 minucie za sprawą Bendera udało im się strzelić gola kontaktowego.

Dominacja w drugiej połowie

Bayer w drugiej odsłonie meczu był zmuszony do otworzenia się żeby postarać się odrobić jednobramkową stratę. Takie podejście było wodą na młyn Bawarczyków, którzy mieli na boisku więcej miejsce i mogli konstruować zabójcze kontry. W wyniku tego mecz zakończył się wynikiem 6-2 a zwycięstwo gości nie było ani przez moment zagrożenie, drugi gol dla Bayeru, autorstwa Baileya padł przy wyniku 1-5.

Szansa na potrójną koronę

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że Monachijczycy nadal mają szansę na zdobycie potrójnej korony. Byłoby to powtórzenie sukcesu za ostatniej kadencji Juppa Heynckesa, który powrócił w tym sezonie żeby wyciągnąć Bayern z marazmu. Do realizacji tego celu brakuje czterech dobrych spotkań. W Lidze Mistrzów Bawarczycy w półfinale mierzą się z dominatorami tych rozgrywek – Realem Madryt, w ewentualnym finale zagrają ze zwycięzcą pary Liverpool-Roma. Natomiast w pucharze Niemiec zmierzą się z wygranym pary Schalke-Frankfurt.

Rekordzista Lewandowski

Robert Lewandowski przyzwyczaił już kibiców do rekordów strzelecki, które bije w trakcie swojej bardzo owocnej kariery. Tym razem będzie miał szansę na pobicie rekordu związanego z ilością zdobytych pucharów w trakcie kariery. Aktualnie na szczycie takiego rankingu są Hubert Kostka, Erwin Wilczek oraz Maciej Żurawski. Mają oni na swoim koncie po 15 zdobytych trofeów, Lewandowski po zapewnieniu sobie tytułu mistrzowskiego w Niemczech ma na koncie 14 pucharów i szansę na zdobycie jeszcze dwóch w tym sezonie.

Finał pucharu Niemiec odbędzie się 19 maja na stadionie Olimpijskim w Berlinie.