Bayern bez punktów, Borussia z zaledwie remisem

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Ciekawie układa się wyścig po mistrzostwo Niemiec, w którym uczestniczą Borussia Dortmund i Bayern Monachium.

W weekend lider Bundesligi podzielił się punktami z Eintrachtem Frankfurt, lecz powiększył przewagę nad Bawarczykami, którzy przegrali z Bayerem Leverkusen.

Miało być trudno

Borussia udała się do Frankfurtu z myślą, że uda się jej zdobyć trzy punkty i w najgorszym przypadku utrzyma przewagę nad Bayernem w tabeli. W poprzednim sezonie BVB zremisowało na tym stadionie 2:2, mimo że goście prowadzili dwoma golami. Przedwczoraj także to ekipa z Dortmundu zdołała jako pierwsza zdobyć gola. W 22. minucie Guerreiro zagrał piłkę do Reusa, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Eintracht nie odpuścił i po kilkunastu kolejnych minutach remisował. Dla Jovicia był to czternasty gol w tym sezonie, dzięki czemu jest on samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców. O bramkę mniej ma właśnie Reus.

Porażka mistrza

W drugiej połowie obie ekipy miały szanse na wyjście na prowadzenie, lecz spotkanie zakończyło się remisem. O tej samej godzinie odbywał się mecz w Leverkusen, gdzie Bayern podejmował Bayern. Monachijczycy dobrze weszli w to spotkanie, a do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Goretzki. Niewiele wskazywało na to, aby druga część meczu znacznie różniła się od tej pierwszej. To jednak gospodarze ruszyli do ataków. W 53. minucie Bailey dał Bayerowi remis, a niespodziewanie gola na 2:1 zdobył później Volland. Mistrz kraju był w trudnej sytuacji, a gospodarze mogli spokojnie kontrować rywala. W 87. minucie trafienie na 3:1 zaliczył Alario, który pojawił się na murawie zaledwie trzy minuty wcześniej. Bayern przegrał i jego strata do BVB wynosi obecnie siedem punktów.

Włączyli się do walki

W tym sezonie bardzo dobrze radzi sobie także Borussia Moenchengladbach, która w sobotę grała trudnym mecz wyjazdowy z Schalke. Fani długo nie oglądali goli w tym meczu. Przełomowym momentem była czerwona kartka dla Nubela w 59. minucie. Goście wykorzystali w końcówce grę w przewadze. W 85. minucie Kramer zdobył bramkę na 1:0, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Neuhaus. W tabeli ekipa z Moenchengladbach ma już tyle samo punktów co Bayern. Po trzech porażkach z rzędu zwyciężył Augsburg, a hattrickiem popisał się Finnbogason. Było to czwarte zwycięstwo tej ekipy w obecnym sezonie. Ostatnie miejsce wciąż zajmuje Hannover.