Barcelona przegrywa pierwszy raz w sezonie

Christian Bertrand / Shutterstock.com

Niespodziewaną porażkę odniosła FC Barcelona. Podopieczni Ernesto Valverde przegrali z Levante 4:5.

Katalończycy pojechali na mecz wyjazdowy z myślą, aby zakończyć sezon bez porażki. Wiadomo już, że ta sztuka zespołowi się nie uda.

Pobić rekord

Barcelona świetnie spisywała się w obecnym sezonie La Liga. Po 36 meczach miała na koncie 90 punktów, z czego składało się na to 27 zwycięstw i 9 remisów. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki i mecze z Levante oraz Realem Sociedad. Blaugrana mogła więc pobić rekord i nie przegrać żadnego meczu w ligowym sezonie. W przeszłości sztuka ta udała się Athleticowi Bilbao i Realowi Madryt, jednak miało to miejsce w czasach, gdy w sezonie rozgrywano tylko 18 spotkań. W obecnym formacie rekordem było przegranie tylko jednego meczu. Dokonały tego Real Madryt w kampanii 88/89 oraz Barcelona w sezonie 09/10. Wtedy to Blaugrana przegrała tylko raz w 22. kolejce w spotkaniu przeciwko Atletico. Tegoroczny wyczyn mógłby więc być historyczny.

Gospodarze nie odpuścili

Od początku spotkania było widać, że mimo pewnego utrzymania w lidze Levante nie da Barcelonie trzech punktów za darmo. W 9. minucie Emmanuel Boateng dał prowadzenie gospodarzom, a po pół godziny gry było już 2:0 dla tej ekipy, dodatkowo ponownie to Boateng wpisał się na listę strzelców. Przed przerwą Barca odpowiedziała tylko bramką Coutinho i wiedziała, że aby wygrać będzie musiała zagrać po przerwie dużo lepiej. Pierwsze dziesięć minut po zmianie stron wstrząsnęło Katalończykami. Levante wyszło na wysoko ustawioną Barcę jeszcze bardziej zdecydowanie niż przed przerwą i do 56. minuty gospodarze strzelili kolejne trzy gole. Strzelcem dwóch był Enis Bardhi, a hattricka zaliczył Boateng, zdobywając trzeciego gola w meczu.

Gonili wynik

Na około 34 minuty przed końcem spotkania mieliśmy wynik 5:1 dla gospodarzy i wydawało się, że Barca zostanie rozgromiona. Katalończycy szybko jednak zabrali się do odrabiania strat. W 59. minucie gola po raz kolejny zdobył Philippe Coutinho, a pięć minut później Brazylijczyk także skompletował hattricka. W 71. minucie meczu rzut karny wykorzystał Luis Suarez i Barca przegrywała już tylko jednym golem. Mimo licznych prób i ataków Levante utrzymało prowadzenie i wygrało 5:4. Dla gospodarzy to piąte z rzędu zwycięstwo w lidze co sprawia, że Levante jest najlepszą drużyną La Liga w tym okresie. Barcelona ma obecnie 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Atletico.

Levante – Barcelona 5:4 (2:1)

Gole: Boateng 9′, 30′, 49′, Bardhi 46′, 56′ – Coutinho 38′, 59′, 64′, Suarez 71′