Awans Polski w rankingu FIFA

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Dziurek / Shutterstock.com

Awans Polski w rankingu FIFA

Dziurek / Shutterstock.com

Dziurek / Shutterstock.com

Międzynarodowa federacja piłki nożnej zaprezentowała światowy ranking.

Polska znajduje się w nim na 19. miejscu, czyli o oczko wyżej niż przed miesiącem. Ma to związek z dobrymi wynikami w eliminacjach do Euro 2020.

Na czele bez zmian

Na pierwszych czterech miejscach nie doszło do żadnej zmiany. Wciąż liderem są Belgowie, a tuż za nimi znajduje się Francja. Mistrzowie Świata mogli trochę poprawić swój rezultat, ale przegrali niespodziewanie w ubiegłą sobotę z Turcją. Na trzecim miejscu znajduje się Brazylia. Canarinhos powinni w najbliższych tygodniach poprawić swój dorobek, ponieważ będą oni rywalizować w Copa America, podczas którego będą faworytem do sięgnięcia po złoto. Czwarta lokata przypadła w udziale Anglii, która zajęła trzecie miejsce w Lidze Narodów. Zwycięzca tych rozgrywek, Portugalia jest piąta w rankingu, co oznacza awans o dwie lokaty w porównaniu z majem. Reprezentacja ta wyprzedziła Chorwację i Urugwaj.

Nadal w dwudziestce

Polska znajduje się na 19. miejscu, co wydaje się, że odzwierciedla stan naszej drużyny. W tym miesiącu zanotowaliśmy awans o jedno oczko. Tak samo ma Iran, który znajduje się teraz na dwudziestym miejscu. Spadek zanotowała bowiem Walia, która w maju była na 19. pozycji, a teraz znajduje się o cztery miejsca niżej. Nie może to jednak dziwić, ponieważ Walijczycy rozczarowali i przegrali ostatnio z Chorwacją oraz Węgrami. To właśnie Węgrzy zanotowali jeden z większych awansów i są już w pięćdziesiątce. Co więcej, zajmują oni 42. miejsce. To awans aż o 9 lokat. Na ostatnim miejscu niezmiennie znajduje się reprezentacja San Marino, która w czerwcu uległa Rosji i Kazachstanowi.

Rywale Polski niżej

Z grupy eliminacyjnej do Mistrzostw Europy, w której znajduje się Polska, jesteśmy najwyżej notowanym zespołem. Awans aż o 8 miejsc zanotowała Austria, lecz wciąż znajduje się ona na zaledwie 26. miejscu. Poza pierwszą setką znajduje się Łotwa. Jest ona 137. W najbliższym rankingu awans powinny uzyskać drużyny głównie z Ameryk, ponieważ rozgrywane będą mistrzostwa tych kontynentów. Także z okazji Pucharu Narodów Afryki zespoły z tego kontynentu będą miały okazję na awans w tym zestawieniu. Polscy fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Kolejne mecze eliminacyjne zagramy we wrześniu, dlatego większy awans możemy odnotować dopiero w październiku. Do tego czasu mogą nas jednak wyprzedzić reprezentacje z innych kontynentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *