Arsenal wygrywa w derbach Londynu

Arijeet Bannerjee / Shutterstock.com

Na dziś zaplanowano trzy spotkania w ramach Premier League. W najciekawszym meczu miały miejsce derby Londynu.

Na Emirates Arsenal pokonał West Ham United 4:1. To pierwszy mecz Kanonierów po informacji, że klub po sezonie opuści Arsene Wenger.

Duże zainteresowanie

Informacja podana kilka dni temu na temat odejścia Wengera miała wpływ nawet na kibiców. Fani, którzy w ostatnich latach coraz częściej domagali się odejścia Wengera po podaniu przez klub oficjalnego komunikatu na temat zakończenia z nim współpracy, wykupili wszystkie wejściówki do końca sezonu. Kibice chcą podziękować Francuzowi za ponad 20 lat, w trakcie których Arsenal kilkukrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii, a także inne trofea. Do meczu z West Hamem Kanonierzy przystąpili z mającym zagrać na szpicy Alexandre Lacazettem. Jedynie na ławce miał znaleźć się Pierre-Emerick Aubameyang, ponieważ Wenger chciał wystawić dziś taki skład, jaki wyjdzie w czwartek na półfinałowy mecz Ligi Europy z Atletico.

Ruszyli powoli

W pierwszej połowie Arsenal nie mógł pokonać zasieków postawionych przez West Ham. Goście raz po raz kontrowali i to oni stwarzali podczas pierwszej części gry lepsze sytuacje do zdobycia gola. Bramki zobaczyliśmy jednak dopiero po przerwie. Strzelanie rozpoczął Nacho Monreal, który w 51. minucie otworzył wynik spotkania. Niespodziewanie w 64. minucie wyrównał Arnautović. Wenger kilka minut później postanowił wprowadzić Aubameyanga. Dopiero w 82. minucie spotkania Arsenal odzyskał prowadzenie. Gola zdobył Aaron Ramsey, a trzy minuty później po asyście Aubameyanga bramkę strzelił Lacazette. Francuz jeszcze raz wpisał się na listę strzelców w 89. minucie, przypieczętowując wynik spotkania na 4:1 dla Arsenalu.

Na przeciwległych biegunach

Arsenal zdobywając trzy punkty, odskoczył na cztery oczka od siódmego w tabeli Burnley. Nie ma jednak zbyt wielu szans, aby Kanonierzy zajęli wyższe miejsce w tabeli niż szóste. Do znajdującej się pozycję wyżej Chelsea podopieczni Arsene’a Wengera tracą 6 punktów na 4 mecze przed końcem. West Ham nadal uwikłany jest w walkę o utrzymanie. Na ten moment Młoty mają 6 punktów przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Southampton. Do końca sezonu zostały jeszcze 4 kolejki, więc West Ham musi wciąż szukać punktów w pozostałych spotkaniach. Za tydzień w Londynie podopieczni Davida Moyesa podejmą mistrza Anglii Manchester City. Arsenal pojedzie natomiast do Manchesteru na mecz z United, którzy cały czas walczą o wicemistrzostwo Premier League.

Arsenal – West Ham 4:1 (0:0)

Gole: Monreal 51′, Ramsey 82′, Lacazette 85′, 89′ – Arnautović 64′