Arkadiusz Milik znowu z dubletem

cristiano barni / Shutterstock.com

Po raz kolejny od pierwszej minuty w meczu Napoli szansę na grę otrzymali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Polski napastnik wykorzystał otrzymaną od trenera szansę i zdobył dwie bramki w starciu z Bolonią.

Ostatni raz przed przerwą

Rozgrywana w sobotę kolejka Serie A była ostatnią przed zimową przerwą. Nie dziwi więc, że każdy z zespołów chciał dobrze zakończyć obecny rok. Napoli podejmowało w Neapolu Bolonię i było zdecydowanym faworytem tego starcia. W składzie gospodarzy grali wspomniani wcześniej Zieliński i Milik, natomiast w zespole gości całe spotkanie między słupkami rozegrał Łukasz Skorupski. Fani zgromadzeni na stadionie mogli cieszyć się z gola swoich ulubieńców już w 16. minucie. Wtedy to po asyście Mertensa pierwszą bramkę w meczu strzelił Milik. Napoli prowadziło 1:0, jednak nie zdołało go utrzymać do przerwy. W 37. minucie Palacio zagrywał do Santandera, a ten wyrównał. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę strzelec gola dla gości musiał być zmieniony przez Falcinelliego.

Zwycięstwo w końcówce

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie swojego drugiego gola zdobył Milik. Polak wyprowadził Neapolitańczyków na ponowne prowadzenie. Co ciekawe gospodarze ponownie nie potrafili utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Na 10 minut przed końcem Danilo pokonał Mereta i mieliśmy remis 2:2. Na szczęście dla gospodarzy w 88. minucie Napoli przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym razem trafienie zaliczył Mertens, a Napoli zwyciężyło 3:2. Podopieczni Carlo Ancelottiego zakończyli więc rok w dobrym stylu. Strata tego zespołu do Juventusu wynosi już jednak dziewięć punktów.

Jest wysoko

Powody do radości może mieć przede wszystkim Arkadiusz Milik. Sobotnie dwa gole były trzecim w tym sezonie ligowym dubletem tego napastnika. Dzięki temu w klasyfikacji strzelców ma on już na koncie 10 trafień. Biorąc pod uwagę liczbę minut, jakie Milik spędza na boisku, rezultat ten staje się jeszcze okazalszy. Jeśli chodzi o Napoli, to zespół ten spędzi przerwę zimową na drugiej lokacie. Celem tej drużyny jest zapewne zdobycie mistrzostwa kraju, lecz na ten moment nie wydaje się to zbyt prawdopodobne. Wiele wskazuje na to, że Napoli po raz kolejny będzie musiało zadowolić się wicemistrzostwem Włoch. Jesteśmy jednak dopiero na półmetku sezonu i aby osiągnąć taki rezultat, Napoli musi zdobyć jeszcze sporo punktów aby utrzymać obecną lokatę.