Arka wysoko pokonała Wisłę

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

W ostatnim spotkaniu szesnastej kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała Wisłę Kraków.

O wiele lepszym zespołem w tym meczu była Arka, która wygrała ze swoim przeciwnikiem aż 4:1.

Problemy finansowe

W ostatnich dniach po raz kolejny pojawiły się informacje o nieciekawej sytuacji finansowej Wisły. Krakowski zespół ma ponoć problemy, by przystąpić do rozgrywek w przyszłym roku. Na ten moment Wisła jednak rywalizuje z najlepszymi zespołami w kraju i ma o co walczyć. Zespół ten jest na dobrej drodze do awansu do grupy mistrzowskiej po trzydziestu kolejkach. Arka natomiast spisuje się coraz lepiej i znajduje się coraz bliżej najlepszej ósemki. Gdynianie zajmowali przed meczem dziewiątą lokatę i było pewne, że bez względu na wynik nie zmieni się ona po wczorajszym meczu.

Miał kto strzelać

Obie ekipy mogły pochwalić się posiadaniem w składzie bramkostrzelnych zawodników. W ataku Arki grał Jankowski, natomiast w Wiśle na tej samej pozycji biegał Ondrasek. Kibice obu drużyn liczyli także na gole ze strony pomocników, czyli Janoty i Imaza. Wynik już w 15. minucie otworzył Aankour. Po podaniu od Jankowskiego piłkarz ten przeprowadził bardzo ładną akcję. Z lewego skrzydła zawodnik Arki zbiegł do środka i bardzo ładnym strzałem pokonał Lisa. Wisła odpowiedziała już pięć minut później. W pole karne gospodarzy dośrodkował Palcić, a wyrównał strzałem głową Ondrasek. Do przerwy to jednak Gdynianie prowadzili 2:1, ponieważ gola w 28. minucie zdobył Zarandia.

Podwyższyli prowadzenie

Dobry wynik do przerwy nie zadowalał gospodarzy, którzy także w drugiej połowie atakowali dość często. Akcje te przyniosły kolejne gole. Na kwadrans przed końcem Jankowski wyszedł sam na sam z Lisem. Bramkarz Wisły zdołał za pierwszym razem jeszcze interweniować, lecz przy dobitce Jankowski nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Tuż przed końcem meczu wynik na 4:1 ustalił Zarandia. Dzięki tej wygranej Arka ma ponownie tylko punkt przewagi do Lecha, który zamyka obecnie grupę mistrzowską. Co więcej, Gdynianie mają aż pięć oczek więcej niż znajdująca się za nimi w tabeli Wisła Płock. Wisła natomiast jest szósta, lecz w ostatnich pięciu meczach wygrała tylko raz. W następnej serii gier obie drużyny zagrają na wyjazdach. Wisła w Legnicy zmierzy się z Miedzią, natomiast Arka uda się do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.