Arabia Saudyjska w Wołgogradzie pokonała Egipt

Oleg Dimitrov / Shutterstock.com

Pojedynek Arabii Saudyjskiej z Egiptem nie był dla żadnej z drużyn spotkaniem o ewentualny awans.

We wczorajszym meczu Egipcjanie chcieli zdobyć pierwsze punkty na mistrzostwach, lecz sztuka ta niespodziewanie udała się Arabii Saudyjskiej.

Rozczarowali

Żadna z tych dwóch ekip nie pokazała się jak do tej pory na Mundialu z dobrej strony. O Arabii Saudyjskiej było najgłośniej, gdy w meczu otwarcia drużyna ta przegrała z Rosją aż 0:5. W drugiej kolejce było lepiej, ponieważ z Urugwajem Azjaci przegrali tylko 0:1. Także Egipt nie miał się z czego cieszyć. Drużyna z Afryki typowana była do walki z Rosją o drugie miejsce. Po porażce w pierwszym meczu z Urugwajem eksperci przewidywali, że z Rosją Egipt może sobie nawet poradzić i pewnie wygrać. To jednak Rosjanie bezproblemowo zwyciężyli i oznaczało to, że kwestia awansu w grupie A jest już rozwiązana. Egiptowi pozostał mecz na otarcie łez, aby zająć w grupie trzecie miejsce.

Zapowiadało się dobrze

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli Egipcjanie. W 22. minucie spotkania Mohamed Salah otrzymał długie podanie z własnej połowy, piłka odbiła się od murawy, a zawodnik Liverpoolu przerzucił ją nad bramkarzem. Egipt po raz pierwszy na tych mistrzostwach wyszedł na prowadzenie, lecz obronienie dobrego rezultatu nie okazało się proste. W 41. minucie rzut karny wykonywała Arabia Saudyjska. Jego powodem było zagranie ręką Fathiego. Do piłki podszedł Al Muwallad, lecz bramkarz egipski poradził sobie ze strzałem. Warto wspomnieć, że między słupkami stanął El Hadary, który w styczniu skończył 45 lat.

Nie poddali się

Mimo wybronionej jedenastki El Hadary jeszcze przed przerwą był zmuszony powtórzyć to zadanie. Tym razem jednak, w doliczonym czasie pierwszej połowy do karnego podszedł Al Faraj i zdobył gola. W drugiej części gry lepsze wrażenie sprawiała Arabia Saudyjska i dopięła swego w ostatnich sekundach spotkania. W 95. minucie gola na 2:1 dla tego zespołu zdobył Al Dawsari, a w obozie Egiptu zapanowała konsternacja. Zespół ten stracił trzecie miejsce w grupie i jak do tej pory okazał się najgorszą reprezentacją mistrzostw, nie zdobywając ani jednego punktu po fazie grupowej. Ostatni raz Arabia Saudyjska wygrała na Mistrzostwach Świata w 1994 roku, kiedy to w grupie pokonała Maroko i Belgię. Wtedy nawet reprezentacja tego kraju zdołała awansować do 1/8 finału, gdzie uległa Szwecji.

Arabia Saudyjska – Egipt 2:1 (1:1)

Gole: Al Faraj 45+6′, Al Dawsari 90+5′ – Salah 22′