24. Kolejka 2.Ligi

Za nami już jedno spotkanie rozegrane w ramach 24 kolejki trzeciej klasy rozgrywkowej w Polsce. W sobotę na boiska wybiegnie reszta zespołów, miejmy nadzieję że tym razem bez komplikacji pogodowych.

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Rozwój Katowice – Legionovia Legionowo

Spotkanie inaugurujące kolejkę 24. zostało rozegrane w czwartek. Gospodarze z Katowic wygrali 2-1 po bardzo dobrej końcówce spotkania. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Katowic, którzy już w 6 minuty wyszli na prowadzenie po golu Tomasz Wróbla. Była to dla niego pierwsza bramka zdobyta dla klubu z Katowic od czasu powrotu. W 23 minucie stan spotkania wyrównał Robakiewicz lecz chwilę potem czerwoną kartkę otrzymał Vasilj. Niestety dla Legionovii nie udało się utrzymać remisu, ponieważ w samej końcówce, w 88 minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Michał Szeliga.

GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź

Lider II Ligi z Jastrzębia będzie podejmował na własnym stadionie, dążący do odbudowania swoje marki ŁKS Łódź. Co ciekawe jest to starcie beniaminków, które śmiało można uznać za potencjalny hit kolejki na poziomie trzeciej klasy rozgrywkowej, co jest pewnym zaskoczeniem względem oczekiwań z początku sezonu. Jastrzębianie mają za sobą fantastyczną jesień i na wiosnę nie zamierzają zwalniać tempa, zdeklasowali w pierwszym meczu Znicz Pruszków wygrywając 3-0. Łodzianie zajmują trzecią pozycję w tabeli i mają tylko trzy oczka przewagi nad Wartą Poznań, muszą zatem zbierać punkty i pilnować żeby nie stracić awansu na samym finiszu rozgrywek.

Kandydaci do awansu

Oprócz wspomnianego wyżej hitu, gdzie zespół GKSu może powoli szykować się do rozgrywek Nice 1.Ligi, mamy jeszcze inne ważne mecze dla układu ligowej tabeli. Dobrą informacją dla zespołu ŁKSu, który ma przed sobą ciężki mecz w Jastrzębiu, może być fakt że ich najwięksi rywale w walce o awans grają na wyjazdach. Zespół Warty Poznań wybiera się do Błękitnych Stargard , którzy okupują 9 miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Elbląga natomiast wybiera się do Stalowej Woli. Miejscowa Stal jest 14 w tabeli i może być zamieszana w walkę o utrzymanie, zatem każde punkty są bardzo ważne. Wicelider tabeli z Radomia wybiera się natomiast do Kluczborka, gdzie miejscowy MKS jest w podobnej sytuacji co Stal.