5 błędów początkujących graczy

Chcesz zacząć swoją przygodę z bukmacherką i planujesz podejść do tego na poważnie? Chcesz się dokształcić, co robić żeby być na plusie i nie popełniać błędów, które są najczęściej popełniane przez początkujących zakładów bukmacherskich? Dobrze trafiłeś, znajdziesz tutaj 5 najczęściej popełnianych błędów przez początkujących graczy, którzy chcą szybko zarobić duże pieniądze, grając relatywnie niskie stawki. Będziesz miał okazję przenalizować poniższe błędy i zastanowić się nad nimi, żeby ich nie popełniać oraz zaplanować dokładnie strategię gry w branży bukmacherskiej, zapraszamy.

1. Granie zakładów akumulacyjnych oraz stawianie niskich kursów.

Zakłady bukmacherskie wydają się być bardzo proste. Im niższy kurs, tym wyższe prawdopodobieństwo że dany zespół wygra. Zatem skoro oddsmakerzy (osoby ustalajace kursy dla bukmachera) znają się na tym co robią i typują że dany zespół jest zdecydowanym faworytem, to dlaczego Ty nie miałbyś iść tym tropem? To najczęściej popełniany błąd. Składanie kuponów z niskich kursów ( mniejszych niż 1.5) to coś co z reguły prowadzi do szybkiej utraty payrolla. Z reguły taki kupon zawiera kilka, czasami nawet kilkanaście selekcji z „pewniakami”. Pamiętaj jednak że im więcej zakładów zawiera dany kupon, tym zmiejszasz swoje szanse na wygranie danego kuponu, czysto statystycznie. Napisałem statystycznie, ponieważ zakłady bukmacherskie to w bardzo dużej mierze matematyka. Poniżej możecie zobaczyć prawdopodobieństwo trafienia zakładów akumulowanych, które zawierają zakłdy 2 oraz 3-drogowe.

kuponie2. Chciwość jest złym doradcą.

Udało Ci się zarobić trochę pieniędzy w ciągu kilku godzin? Pewnie chciałbyś zarobić jeszcze więcej, w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pamiętaj jednak o tym, że czasami warto przestać grać w momencie kiedy udało Ci się osiągnąć dany zysk, ponieważ każda seria ma to do siebie, że prędzej czy później się kończy i to samo dotyczy Twojego zarobku. Chęć pomnażania swojego depozytu może w łatwy sposób doprowadzić do stracenia wygranych, jeśli będziesz za wszelką cenę stawiał nadal aby zarobić jeszcze więcej. Jeśli masz z tym problem i będziesz za wszelkę cenę grał dalej, zamiast w danym dniu powiedzieć stop, istnieje ryzyko że przez długi czas będziesz przegrywał do momentu, w którym nauczysz się na własnych błędach.

3. Zbyt wielkie oczekiwania zarobku w stosunku do stawek i payrollu.

Chciałbyś zarobić kilka tysięcy złotych grając za kilka złotych? Owszem, jest to możliwe ale bardzo mało prawdopodobne. Słynne kupony, które zakłady bukmacherskie wrzucają żeby przyciągnąć graczy, gdy jakiś użytkownik z dwóch złotych wygrał kilkanaście tysięcy złotych są w zdecydowanej większości zasługą szczęścia a nie wiedzy i analizy gracza. Podajmy prosty przykład, w jaki sposób powinien podchodzić do gry początkujący. Zakładasz konto, wpłacasz na swoje konto 100 zł. Po kilku godzinach grania, udało Ci się wygrać i teraz na Twoim koncie znajduje się 200 zł. W teorii, zarobiłeś tylko 100 zł. W praktyce, udało Ci się jednak osiągnąć Yield na poziomie 100%. Yield to najważniejszy współczynnik, który powinien znać początkujący gracz i według niego oceniać swojego zakłady bukmacherskie. Jeśli zamiast 100 zł, wpłaciłbyś 10 tys zł i zagrał w ten sam sposób jak przy kwocie 100zł to wygrałbyś 10 tys zł. To już robi wrażenie prawda? A dalej osiągnąłeś Yield 100%. Zatem pamiętaj, żeby wygrywać dużo, najczęściej trzeba dużo stawiać, grając taśmy po parę złotych będzie ciężko osiągnąć wysokie zyski.

4. „Muszę się odkuć”. Granie w emocjach, żeby odrobić straty.

Przegrałeś pieniądze, które zainwestowałeś w zakłady bukmacherskie? Na pewno na wielu kuponach nie wszedł Ci tylko jeden mecz, zespół stracił bramkę w doliczonym czasie gry albo tenisista skreczował w trakcie meczu? Tak bywa, musisz przywyknąć i przyzwyczaić się do tego że czasem będzie trzeba przełknąć porażkę. Z reguły, większość graczy po takich sytuacji wpłaca na swoje konto następne pieniądze na konto bukmachera i próbuje się odegrać, najpierw odrobić stracone pieniądze a potem zarobić. Najczęściej taka gra, pod wpływem emocji, kończy się następną stratą zainwestowanych środków. Jeśli zdarzy Ci się sytuacja, w której stracisz swój payroll (środki zainwestowane do grania u bukmachera, Twój budżet), a większości graczy taka sytuacja prędzej czy później się zdarza, powinieneś spokojnie ochłonąć, odpuścić i zacząć za jakiś czas ze spokojną głową. Natomiast jeśli taka sytuacja zdarzyła Ci się kilka razy z rzędu, może po prostu powinieneś doedukować się w temacie gry u bukmachera, lub przez pewien czas potypować na sucho, być może z nowym systemem gry żeby poprawić swoje osiągnięcia. I pamiętaj, nigdy nie próbuj się odkuć za wszelką cenę, zwłaszcza jeśli ryzykujesz pieniądze, które są przeznaczone na coś innego. Czynsz za mieszkanie, pieniądze na rachunki, rata za samochód lub lodówkę? Pamiętaj, nigdy nie myśl że „postawię ratę na samochód, to jak wejdzie, to będę miał na dwie raty”. Nigdy, stawiaj tylko to co możesz przegrać, w innym wypadku możliwe że dotyka Cię choroba, czyli uzależnienie od hazardu.

5. „Chybił-trafił”, czyli może wejdzie, może nie. Stawianie zakładów bez niezbędnej wiedzy.

Część graczy ma pewną przypadłość, która polega na tym że musi postawić jakiś kupon, nawet wtedy gdy nie ma konkretnych typów i analiz. Kończy się to z reguły obstawianiem dyscypliny sportowej lub ligi piłkarskiej/siatkarskiej, której dany użytkownik nie ma pojęcia. Równie popularnym sposobem na takie typowanie jest obstawianie spreadów (linii handicapu wyrównujących szansę ustalonych przez bukmachera) na mecze koszykówki. Są to z reguły kursy równe, na poziomie ok. 1.90 (zależy od marży jaką ustala bukmacher)), czyli teoretycznie po 50% szans dla każdego zespołu na pokrycie spreadu. Jest to zabawa bardzo podobna do rzucania monetą. Jeśli postawisz 5 takich spotkań to jest to równoznaczne z wytypowanie tego co wypadnie, orzeł czy reszka, w trakcie pięciokrotnego rzutu monetą. Jeśli się nie znasz na danym sporcie, który chcesz tak obstawiać to spróbuj wytypować ciąg 5 wyników w rzucie monetą na przestrzeni kilkunastu prób i zobacz jaką będziesz miał skuteczność a potem się zastanów czy warto stawiać takie kupony.

Wyżej macie opisane podstawowe błędy początkujących graczy, które mamy nadzieję pozwolą Wam uniknąć strat pieniędzy na początku swojej przygody z bukmacherką. Jeśli wiedza przekazana wyżej jest dla Was niewystarczająca to zachęcamy Was do przeczytania innych wskazówek, które możecie przeczytać na naszej stronie. Wysokich wygranych!